„Daily Mail” wyrzucony z Wikipedii. „Niewiarygodne źródło informacji”

Wydawcy tworzący internetową encyklopedię - Wikipedię zdecydowali, że dziennik „Daily Mail” oraz jego internetowy serwis nie będą już zamieszczane w artykułach jako źródło informacji na konkretne tematy. Wolontariusze Wikipedii uznali, że brytyjski tytuł jest całkowicie niewiarygodny i dąży do pozyskiwania czytelników za pomocą podawania nieprawdziwych faktów.

km
km
Udostępnij artykuł:

Blokada „Daily Mail” na stronach Wikipedii to efekt decyzji większości wydawców internetowej encyklopedii podjętej w dyskusji, która toczyła się w tym środowisku od początku 2015 r.

Jako pierwszy kwestię wiarygodności „Daily Mail” jako źródła informacji podniósł wówczas wydawca ukrywający się pod pseudonimem Hillbillyholiday.

W komunikacie Fundacja Wikimedia, wydawca Wikipedii informuje, że w toku dialogu nie wszyscy jego uczestnicy zgadzali się z tym, iż „Daily Mail” należy zablokować. Argumentowali, że na stronach internetowej encyklopedii nie są ignorowali także inni wydawcy, których wiarygodność budzi wątpliwości - m.in. Russia Today i Fox News.

Ostatecznie jednak zapadła decyzja o zablokowaniu „Daily Mail” oraz internetowego serwisu tego dziennika. Oznacza to, że we wpisach dotyczących konkretnych tematów ich autorzy nie będą się powoływali na „Daily Mail” jako źródło informacji. W istniejących już teraz publikacjach linki prowadzące do artykułów zamieszczanych przez dziennik zostaną usunięte i zastąpione przez odnośniki wyświetlające inne źródła informacji.

Wikimedia zaznacza, że powodem decyzji podjętych przez wydawców w sprawie „Daily Mail” jest wybiórcze i kreatywne traktowanie faktów przez brytyjski dziennik w celu zdobycia za wszelką cenę jak największej liczby czytelników.

 

km
Autor artykułu:
km
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Centrum Łukasiewicz wybiera agencję mediową

Centrum Łukasiewicz wybiera agencję mediową

TVP3 Kielce rusza z nowym wirtualnym studiem

TVP3 Kielce rusza z nowym wirtualnym studiem

Marka KitKat oficjalnym partnerem Formuły 1

Marka KitKat oficjalnym partnerem Formuły 1

KRRiT wezwała do wstrzymania reklamy Łomży z Karolakiem. Mamy stanowisko browaru [TYLKO U NAS]

KRRiT wezwała do wstrzymania reklamy Łomży z Karolakiem. Mamy stanowisko browaru [TYLKO U NAS]

Polska chce interwencji KE wobec TikToka. Chodzi o antyunijną propagandę

Polska chce interwencji KE wobec TikToka. Chodzi o antyunijną propagandę

Nowa usługa w mObywatelu. Wirtualny asystent ułatwi korzystanie z usług publicznych

Nowa usługa w mObywatelu. Wirtualny asystent ułatwi korzystanie z usług publicznych