Już 3,8 mln Polaków na TikToku. Twitter i Pinterest w dół, Wykop ze wzrostem (TOP10)

TikTok osiągnął kolejny rekord odwiedzialności w Polsce, w kwietniu miał już 3,82 mln użytkowników. Spore spadki zanotowały Twitter, Pinterest i Siepomaga, natomiast o 10-proc. osiągnęły Wykop i Reddit.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Już 3,8 mln Polaków na TikToku. Twitter i Pinterest w dół, Wykop ze wzrostem (TOP10)
fot. YouTube/TikTok

Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce pozostaje Facebook. W kwietniu br. jego przeglądarkową wersję odwiedziło 22,31 mln użytkowników, co dało 76,43 proc. zasięgu - pokazują wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl.

Na drugim miejscu pozostaje należący do Facebooka Instagram, którego przeglądarkowa odsłona zanotowała 9,62 mln użytkowników i 32,97 proc. zasięgu.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/rasp-przed-wirtualna-polska-facebook-w-gore-netflix-ze-spadkiem-mediapanel-z-kwietnia,7170194792826497a ##

Twitter miał 7,05 mln polskich użytkowników i 24,16 proc. zasięgu, a Pinterest - 5,91 mln odwiedzających i 20,25 proc. zasięgu. Natomiast z przeglądarkowego TikToka skorzystało 3,82 mln polskich internautów (to 13,08 proc. zasięgu).

Z polskich platform najpopularniejszy jest Wykop.pl, który w zeszłym miesiącu odwiedziło 4,66 mln internautów, zapewniając 15,97 proc. zasięgu. Jego amerykański odpowiednik Reddit.com miał 2,26 mln polskich użytkowników i 7,74 proc. zasięgu.

Siepomaga.pl zanotowało 3,21 mln odwiedzających i 10,99 proc. zasięgu, inny serwis do zbiórek charytatywnych Pomagam.pl - 2,79 mln użytkowników i 9,58 proc. Natomiast na Chomikuj.pl zajrzało 3,03 mln internautów, co dało 10,37 proc. zasięgu.

grafika

Przeglądarkowy Facebook zanotował o 771,8 tys. internautów więcej niż miesiąc wcześniej, co oznacza wzrost o 3,6 proc. Natomiast liczba polskich użytkowników przeglądarkowego Instagrama zmalała o 250,8 tys., czyli 2,5 proc.

TikTok z kolejnym rekordem

Procentowo więcej niż Facebook zyskało kilka innych serwisów. Na Wykopie liczba użytkowników zwiększyła się o 432,2 tys. (10,2 proc.),a  na przeglądarkowym TikToku - o 220,3 tys. (6,1 proc.).

Z kolei Chomikuj.pl zanotowało wzrost o 146,4 tys. odwiedzających (5,1 proc.), Pomagam.pl - o 145,1 tys. (5,5 proc.), a Reddit.com - o 202,2 tys. (9,8 proc.).

TikTok.com. osiągnął kolejny rekordowy wynik w polskim internecie. Pierwszy raz ponad 3 mln użytkowników miał w marcu br. (3,16 mln), a powyżej 2 mln odwiedzających miesięcznie notował regularnie od października ub.r.

Z kolei Twitter zanotował spadek o 554 tys. użytkowników (7,3 proc.). Na Pinterest.com liczba odwiedzających zmalała o 283,2 tys. (4,6 proc.), a na Siepomaga.pl - o 241,1 tys. (7 proc.).

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zmiany w "Mam talent!". Do show TVN wraca dawny juror

Zmiany w "Mam talent!". Do show TVN wraca dawny juror

Zwrot ws. Olgi Malinkiewicz. Prezes Columbus reaguje po występie u Stanowskiego

Zwrot ws. Olgi Malinkiewicz. Prezes Columbus reaguje po występie u Stanowskiego

Władze właściciela TVN wolą Netfliksa. Wbijają szpile Paramountowi

Władze właściciela TVN wolą Netfliksa. Wbijają szpile Paramountowi

Holding Zygmunta Solorza bierze mega kredyt. Na 17 lat

Holding Zygmunta Solorza bierze mega kredyt. Na 17 lat

Minister kultury dostała pytanie o to, kto wykreślił zakaz prasy samorządowej. "Nie było zgody politycznej"

Minister kultury dostała pytanie o to, kto wykreślił zakaz prasy samorządowej. "Nie było zgody politycznej"

Krystyna Pawłowicz do posłuchania. Jako felietonistka w Radiu Wnet

Krystyna Pawłowicz do posłuchania. Jako felietonistka w Radiu Wnet