Marcin Janiszewski nowym prezesem Sylen Studio

Niezależne studio gamedevowe Sylen Studio, specjalizujące się w produkcji gier z gatunku RPG, powołało na stanowisko prezesa Marcina Janiszewskiego. Zastąpił Dariusza Mytycha.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Marcin Janiszewski nowym prezesem Sylen Studio
Marcin Janiszewski

Ze zmianą prezesa związane jest również przyjęcie nowej strategii rozwoju - spółka zapowiada między innymi koncentrację działań związanych z wydaniem gier z uniwersum książki z gatunku fantasy Michała Gołkowskiego - „Komornik”.

Marcin Janiszewski wcześniej w Flying Wild Hog

Marcin Janiszewski przed objęciem stanowiska prezesa w Sylen Studio był zatrudniony Flying Wild Hog jako lead designer. Z branżą gamedevową związany jest od 2006 roku. Wtedy to rozpoczął współpracę z CD Projekt RED, gdzie jako game designer, a następnie senior dame Designer pracował nad grami z serii Wiedźmin oraz wczesnym konceptem gry Cyberpunk 2077. Pracował również w Lionhead Studios gdzie miał istotny wpływ na produkcję gry Fable 3.

- Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do zespołu Sylen Studio. Przed nami wiele wyzwań zwianych z nową, ambitną strategia rozwoju. Głównym celem jest intensyfikacja prac nad grą na podstawie powieści fantasy „Komornik”. Pojawienie się zapowiedzi projektu w domenie publicznej, wzbudziło duże zainteresowanie oraz bardzo pozytywny odzew ze strony fanów Michała Gołkowskiego. Liczymy, że projekt odniesie spektakularny sukces na rynku gier RPG – komentuje Marcin Janiszewski, prezes spółki Sylen Studio.

Nowa strategia zakłada zawieszenie prac nad grą Dream of Gods i  maksymalną koncentrację prac nad grą z uniwersum książek Michała Gołkowskiego „Komornik". Umowa z pisarzem dotyczy stworzenia gier w oparciu o jego twórczość, pozwalając też autorowi na bezpośredni udział we współtworzeniu fabuły produkcji Sylen Studio; premiera gry planowana jest na 2023 rok.

W najbliższym czasie rozpocznie się seria rozmów z podmiotami trzecimi w zakresie dalszych losów Dream of Gods. Sylen Studio zapowiada też ogłoszenie już zaawansowanego w pracach projektu, którego premiera jest planowana jeszcze na koniec bieżącego roku.

jd
Autor artykułu:
jd
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Rzeczpospolita" tuż przed zmianą właściciela. Znika węgierski miliarder

"Rzeczpospolita" tuż przed zmianą właściciela. Znika węgierski miliarder

Były dziennikarz dalej na czele komisji kultury. Tak poseł PiS nazwał innych

Były dziennikarz dalej na czele komisji kultury. Tak poseł PiS nazwał innych

Konkurent Netfliksa nie odpuszcza. Będzie wrogie przejęcia właściciela TVN?

Konkurent Netfliksa nie odpuszcza. Będzie wrogie przejęcia właściciela TVN?

Nowa audycja muzyczna w Radiu 357. Autorem lider Riverside

Nowa audycja muzyczna w Radiu 357. Autorem lider Riverside

Nowe narzędzie WPP Media pozwala na pogłębiony wgląd w działania konkurencj
Materiał reklamowy

Nowe narzędzie WPP Media pozwala na pogłębiony wgląd w działania konkurencj

Pod prąd. Jak Trojmiasto.pl robi media po swojemu

Pod prąd. Jak Trojmiasto.pl robi media po swojemu