Portalowe wideo: traci WP.tv, mocno w górę Pudelek.tv i Kafeteria.tv, agonia Tosiewytnie.pl

Wśród serwisów wideo z treściami redakcyjnymi należących do głównych portali zdecydowanymi liderami są WP.tv i Pudelek.tv (oba należą do Grupy Wirtualna Polska). Ten drugi, podobnie jak Kafeteria.tv, osiągnął w ostatnich miesiącach duże wzrosty odwiedzalności, natomiast praktycznie zamarło Tosiewytnie.pl.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

We wrześniu br. WP.tv odwiedziło 2,34 mln użytkowników, którzy wykonali w serwisie 10,79 mln odsłon, a każdy spędził średnio 10:20 minuty, natomiast Pudelek.tv zanotował 2,22 mln użytkowników, 13,21 mln odsłon i 13:45 minuty przypadające na przeciętnego użytkownika - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.

Są to zdecydowanie najpopularniejsze polskie serwisy wideo z treściami redakcyjnymi. Na kolejnych miejscach znalazły się Interia.tv - z 898,7 tys. odwiedzających, 3,9 mln odsłon i 11:40 minuty na przeciętnego użytkownika we wrześniu - oraz Kafeteria.tv - z 713,9 tys. odwiedzających, 2,27 mln odsłon i średnio 7:16 minuty spędzane przez użytkownika. Ranking zamyka Gazeta.tv, która zanotowała 86,5 tys. użytkowników, 224,4 tys. odsłon i 3:33 minuty na przeciętnego użytkownika.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/najpopularniejsze-serwisy-tematyczne-we-wrzesniu-2014-roku ##

Warto zaznaczyć, że portale wiele materiałów wideo (własnej produkcji i pozyskiwanych z agencji informacyjnych) umieszczają przy tekstach w różnych działach. Niektórzy wydawcy zrezygnowali nawet z osobnych witryn agregujących takie treści, np. Grupa Onet zamknęła serwis Onet.tv już ponad dwa lata temu.

Ogółem z treści audio i wideo najwięcej internautów korzysta na stronach Grupy Onet - RASP i Grupy WP (odpowiednio: 4,92 i 4,22 mln użytkowników we wrześniu br.), a najdłużej robią to w serwisach i aplikacjach Grupy Interia i Grupy Allegro - RASP (10:52 i 15:56 godziny na przeciętnego użytkownika we wrześniu).

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grupa-wp-traci-w-mobile-u-onet-i-rasp-z-duzym-wzrostem-interia-z-onetem-liderami-w-audio-wideo ##

W skali roku WP.tv zanotowała spory spadek odwiedzalności. Serwis stracił 754,9 tys. użytkowników (to 24,4 proc. w dół) i 7,8 mln odsłon (41,9 proc. w dół), a czas przypadający na przeciętnego odwiedzającego zmalał o 3:26 minuty (czyli o 24,9 proc.).

Za to mocno wzrosły statystyki serwisów Pudelek.tv i Kafeteria.tv. Pierwszy zyskał w skali roku 1,08 mln użytkowników i 7,09 mln odsłon (to 94,2 i 115,9 proc. w górę), a drugi - 544,7 tys. użytkowników i 1,82 mln odsłon (to aż 545 i 407 proc. w górę). Na obu stronach wielokrotnie wydłużył się też średni czas spędzany przez użytkowników.

Wzrosty odwiedzalności tych dwóch witryn wynikają w dużym stopniu z tego, że od maja br. ich materiały są prezentowane na stronie głównej portalu WP.pl - co opisywaliśmy już we wrześniu (przeczytaj szczegóły).

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/vod-pl-liderem-player-pl-przyciaga-najdluzej-aplikacja-ipla-traci-na-rzecz-www-analiza-serwisow-vod ##

Interia.tv i Gazeta.tv notują stabilne wyniki. Pierwszy serwis w ostatnim roku osiągnął niewielkie wzrosty liczby użytkowników i odsłon, a drugi - nieznaczne spadki.

Z zestawienia wypadło natomiast Tosiewytnie.pl, które przed rokiem było wiceliderem wśród analizowanych serwisów - we wrześniu ub.r. miało 1,33 mln użytkowników, 4,72 mln odsłon i 13:52 minuty przypadające na przeciętnego użytkownika. Jednak na początku br. w serwisie przestały być zamieszczane nowe materiały, wskutek czego jego odwiedzalność gwałtownie spadła do minimalnego poziomu. Jeszcze w styczniu br. witryna zanotowała 952,7 tys. użytkowników i 3,06 mln odsłon, natomiast w lutym - 182,2 tys. użytkowników i 549,6 tys. odsłon, a w marcu i kolejnych miesiącach - poniżej 200 tys. odsłon.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grupa-wp-konczy-prace-nad-studiem-wideo-i-zatrudnia-jacka-amsterdamskiego ##

Jesienią br. pracę w Grupie Wirtualna Polska zakończył zarządzający m.in. Tosiewytnie.pl Łukasz Skalik (przeczytaj o nim więcej). - Nie planujemy rozwoju tego serwisu w najbliższym czasie - informuje pytana o plany wobec Tosiewytnie.pl Marta Czartoryska-Żak, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji w Grupie WP.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"To nasz błąd". Naczelny "Rzeczpospolitej" przeprasza Hołownię

"To nasz błąd". Naczelny "Rzeczpospolitej" przeprasza Hołownię

Rząd szykuje nam portfel tożsamości cyfrowej. Wiceminister o przyszłości mObywatela

Rząd szykuje nam portfel tożsamości cyfrowej. Wiceminister o przyszłości mObywatela

Dotychczasowa naczelna "Glamour" pokieruje magazynem "Elle"

Dotychczasowa naczelna "Glamour" pokieruje magazynem "Elle"

"Chciałem to zrobić na antenie". Tak Kempa żegna się ze "Szkłem kontaktowym"

"Chciałem to zrobić na antenie". Tak Kempa żegna się ze "Szkłem kontaktowym"

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" napisał o chorobie Hołowni. Naczelny przeprasza

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" napisał o chorobie Hołowni. Naczelny przeprasza

Strona z filmami dla dorosłych z rekordową karą. Brytyjski regulator reaguje na nieprawidłowości

Strona z filmami dla dorosłych z rekordową karą. Brytyjski regulator reaguje na nieprawidłowości