Ruszyło „Studio Biełsat”, codzienne pasmo newsowe na żywo w TV Biełsat

TV Biełsat ruszył z codziennym blokiem informacyjno-publicystycznym realizowanym na żywo ze studia w Warszawie. Program pod nazwa „Studio Biełsat” emitowany jest przez trzy godziny każdego wieczoru począwszy od poniedziałku 10 września br.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

W trwającym od 19.00 do 22.00 bloku nadawany jest m.in. program informacyjny Biełsatu "Obiektyw". Po jego głównym wydaniu widzowie obejrzeć mogą autorskie podsumowanie dnia, które przygotowują znany białoruski politolog Uładzimir Mackiewicz i kulturoznawca Maksim Żbankou. Razem z zaproszonymi gośćmi codziennie komentują i tłumaczą widzom wydarzenia w kraju.

"Studio Biełsat" zawiera także przeglądy prasy i publikacji internetowych, przegląd wydarzeń kulturalnych, serwisy sportowe i prognozę pogody. Program nadawany jest z Polski, ale z wyjątkiem wejść studyjnych prawie wszystkie materiały dziennikarskie powstają na Białorusi.

Pasmo ma charakter interaktywny - widzowie mogą w każdej chwili wysłać do prowadzących sms z pytaniem lub opinią, które pojawią się na pasku informacyjnym. Prowadzący w studiu łączy się też na żywo z gośćmi z Białorusi za pomocą Skype'a.

Jak podkreśla dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, "Studio Biełsat" to nie tylko przełom w działalności kanału, ale także nowa jakość na białoruskim rynku telewizyjnym. W białoruskiej telewizji państwowej nie ma bowiem kanału newsowego ani dynamicznych programów informacyjno-publicystycznych nadawanych na żywo.

- TV Biełsat od dziś staje się w jeszcze większym stopniu telewizją informacyjną. Odpowiadamy w ten sposób na zapotrzebowanie naszych widzów, którzy w ostatnich niezależnych badaniach na Białorusi podkreślali, że w Biełsacie najchętniej oglądają właśnie informację i audycje publicystyczne - dodaje Agnieszka Romaszewska-Guzy.

W sondażu przeprowadzonym w dniach 14-28 maja br. przez Ośrodek Badań Socjologicznych "Zierkało-Info" na 2999-osobowej, reprezentatywnej próbie mieszkańców Białorusi powyżej 18. roku życia, za najbardziej interesujące programy Biełsatu 64 proc. respondentów uznało audycje informacyjne. Prawie połowa respondentów (43 proc.) wskazała na publicystykę i rozmowy z gośćmi.

Program „Studio Biełsat” poza anteną TV Biełsat będzie można oglądać też w internecie na stronie www.belsat.eu.

pp
Autor artykułu:
pp
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zmarła wieloletnia korespondentka DPA w Polsce Renate Marsch-Potocka

Zmarła wieloletnia korespondentka DPA w Polsce Renate Marsch-Potocka

Ponad 12 mln dofinansowania dla czasopism. Resort Kultury wsparł 75 projektów

Ponad 12 mln dofinansowania dla czasopism. Resort Kultury wsparł 75 projektów

Ryanair z promocją dla "wielkich idiotów". To pstryczek w nos Elona Muska

Ryanair z promocją dla "wielkich idiotów". To pstryczek w nos Elona Muska

Znana influencerka twarzą globalnej kampanii marki Guess. W tle proces o oszustwo

Znana influencerka twarzą globalnej kampanii marki Guess. W tle proces o oszustwo

Sprawa rat za koncesję Republiki na posiedzeniu KRRiT. Co zdecydowano?

Sprawa rat za koncesję Republiki na posiedzeniu KRRiT. Co zdecydowano?

Policja gazem łzawiącym w protestujących rolników. Ucierpiał operator Republiki

Policja gazem łzawiącym w protestujących rolników. Ucierpiał operator Republiki