TVP dogadała się z Canal+ ws. meczów Ekstraklasy

Telewizja Polska poinformowała o zawarciu z Canal+ umowy sublicencji na transmisję meczów Ekstraklasy w najbliższych trzech sezonach. Pierwszy mecz publiczny nadawca pokaże już w najbliższą niedzielę.

Dominik Senkowski
Dominik Senkowski
Udostępnij artykuł:
TVP dogadała się z Canal+ ws. meczów Ekstraklasy
Jeden z meczów Ekstraklasy (screen: YouTube/Ekstraklasa)

TVP poinformowała, że na mocy nowej sublicencji uzyskała prawa do pokazywania spotkań Ekstraklasy w sezonach 2024/25, 2025/26 oraz 2026/27. Nowy sezon najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce rusza w najbliższy piątek. Publiczny nadawca dwa dni później pokaże mecz Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze (godz. 17.30).

TVP będzie pokazywała w sezonie 2024/2025 spotkania w jednym z dwóch stałych pasm - w sobotę lub niedzielę o godzinie 17.30. Pojedynki będzie można także oglądać na portalu tvpsport.pl, w aplikacjach TVP Sport i TVP GO oraz w HbbTV i Smart TV. 

Ekstraklasa na dłużej w Telewizji Polskiej

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni z warunków umowy i kontynuacji współpracy z Canal+. Dzięki niej możemy zaoferować naszym widzom jeszcze więcej emocji związanych z polską piłką nożną. Ekstraklasa to esencja polskiego futbolu, a Telewizja Polska, jako publiczny nadawca, ma za zadanie dostarczać najważniejsze wydarzenia sportowe do szerokiej publiczności - przekazał mediom Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej.

Jak podawaliśmy, Telewizja Polska ogłosiła ostatnio także plany transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi oraz Betclic 2. Ligi w najbliższych trzech sezonach. Prawa do tych zawodów przejęła od Telewizji Polsat. 

Dodatkowo TVP Sport będzie emitował w poniedziałkowy wieczór magazyn Ekstraklasy "Gol", w którym pojawią się fragmenty wszystkich meczów rozgrywanych w danej kolejce. Telewizja Polska uzyskała również prawa do transmisji Gali Ekstraklasy na koniec sezonu oraz do wykorzystania fragmentów spotkań w mediach społecznościowych.

TVP pokazywała od lutego br. (połowy rozgrywek) spotkania ostatniego sezonu Ekstraklasy 2023/2024. Łącznie wyemitowano w tym czasie 15 meczów. 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Z katowickiej manufaktury do Snoop Dogga. Jak pluszowy pieróg wypromował Polskę

Z katowickiej manufaktury do Snoop Dogga. Jak pluszowy pieróg wypromował Polskę

Pięć nowości wiosną w TVP. Największe hity stacji z kontynuacją

Pięć nowości wiosną w TVP. Największe hity stacji z kontynuacją

Jest siatka płac w Bauerze. Planowane są też podwyżki

Jest siatka płac w Bauerze. Planowane są też podwyżki

13 osób w redakcji nowego portalu TVP. W planach współpraca z Onetem

13 osób w redakcji nowego portalu TVP. W planach współpraca z Onetem

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Odejścia z Agory. Kolejni dziennikarze żegnają się z redakcją

Odejścia z Agory. Kolejni dziennikarze żegnają się z redakcją