Wiktor Świetlik o odejściu Artura Andrusa i Roberta Kantereita z Trójki: Próbowałem ich zatrzymać

- To byli dobrzy, wartościowi dziennikarze - tak Wiktor Świetlik, dyrektor radiowej Trójki, komentuje dla Wirtualnemedia.pl odejście z radia Artura Andrusa i Roberta Kantereita. Dodaje, że nie chce komentować decyzji władz Polskiego Radia.

jk
jk
Udostępnij artykuł:

Obaj dziennikarze zdecydowali się odejść z Trójki w ubiegłym tygodniu, po tym, jak zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na ich dalszą współpracę z TVN24. Władze Polskiego Radia postawione dziennikarzom ultimatum uzasadniły m.in. uchwałą rady programowej firmy.

Artur Andrus po tym, jak dostał do wyboru: Trójka lub TVN24, deklarował w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że decyzję podejmie po rozmowie z dyrektorem Trójki, Wiktorem Świetlikiem. Z naszych informacji wynika, że ostatecznie Andrus rozmawiał z szefem anteny, podobnie jak Robert Kantereit. Jednak Świetlik nie był w stanie przekonać dziennikarzy do pozostania w Trójce głównie dlatego, że nie mógł zmienić decyzji zarządu Polskiego Radia w zasadniczej kwestii: wyrażenia zgody na równoległą pracę w radiu i TVN24. A to było podstawowym warunkiem kompromisu zarówno dla Andrusa, jak i Kantereita.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wojciech-mann-trojka-artur-andrus-i-robert-kantereit-zostali-zmuszeni-do-odejscia-coraz-smutniej-na-mysliwieckiej ##

Wiktor Świetlik zdecydowanie podkreśla w rozmowie z WIrtualnemedia.pl, że nie chce wchodzić w szczegóły sprawy. Nie chce też i nie może (z przyczyn lojalnościowych względem firmy) komentować decyzji zarządu Polskiego Radia. - Mogę tylko powiedzieć, że byli to bardzo wartościowi, dobrzy dziennikarze. Pracowałem nad tym, żeby zostali, próbowałem ich zatrzymać. Rozmawiałem z nimi, ale się nie udało. To wszystko - stwierdza.

W tym tygodniu ma zapaść decyzja o tym, kto zamiast Roberta Kantereita będzie prowadził popołudniowe wydania „Zapraszamy do Trójki”. Od poniedziałku szefostwo Trójki będzie indywidualnie rozmawiało z dziennikarzami anteny, proponując im czasowe (na razie) prowadzenia tej audycji.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wojciech-ziminski-tak-jak-artur-andrus-i-robert-kantereit-odchodzi-z-trojki-i-polskiego-radia ##

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia