Zara zaoferuje klientom naprawę ubrań

Sieć sklepów Zara uruchomił w Wielkiej Brytanii platformę, na której klienci będą mogli kupować ubrania z drugiej ręki lub naprawiać zużyte czy wręcz zniszczoną odzież zakupioną w salonach marki.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Zara zaoferuje klientom naprawę ubrań

Platforma "pre-owned" Zary ma ruszyć na rynku brytyjskim w listopadzie. Hiszpański gigant modowy idzie tym samym w kierunku wyznaczonym przez marki kojarzone na rynku ze zrównoważonym rozwoje, jak amerykańska Patagonia.

- Ruch ten jest krokiem naprzód w naszej strategii zrównoważonego rozwoju i ma na celu zaoferowanie klientom pełnego zestawu możliwości przedłużania życia ich starych ubrań Zary - powiedziała Paula Ampuero, szefowa zrównoważonego rozwoju w Zara.com.  - Zaczęliśmy w Wielkiej Brytanii, ponieważ jest to kluczowy rynek,  bardzo dla nas ważny, a brytyjski klienci - bardzo wymagający - dodała managerka.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/shein-zara-plagiat ##

Zara stawia na sprzedaż "z drugiej ręki"

Serwis, która rusza w Wielkiej Brytanii dokładnie 3 listopada, będzie oferować usługi naprawy ubrań, możliwość sprzedaży i kupna używanych rzeczy oraz oddawania niechcianej odzieży. W ramach nowej usługi początkowo będą dostępne proste naprawy - jak wymieniana guzika, zamka błyskawicznego, szwów. Naprawom będą podlegały ubrania z metką Zary niezależnie od tego, w którym roku zostały zakupione i gdzie (online czy stacjonarnie).

Oddawane ubrania będą przekazywane do Czerwonego Krzyża, który ponownie je wykorzysta lub podda recyklingowi.

Na początku tego roku, Zara zaczęła pobierać opłaty za zwroty online w Wielkiej Brytanii, co skłoniło klientów do odwiedzania sklepów stacjonarnych, gdzie ciągle można zwrócić ubrania za darmo.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zalando-pre-owned-uzywane-ubrania-jak-korzystac-oplaty ##

Produkty Zary, zwraca uwagę agencja Bloomberg, są już jednymi z najczęściej odsprzedawanych marek w sieci. Zużyte ubrania, torby i buty Zara z drugiej ręki można znaleźć na platformach internetowych takich jak Depop, Vestiaire, Asos Marketplace i Re-fashion.

Inditex, właściciel Zary, ma w swoim portfolio także marki sklepów Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Massimo Dutti i Uterqüe.

jd
Autor artykułu:
jd
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Meta znów inwestuje w AI. Kupi startup z Chin

Meta znów inwestuje w AI. Kupi startup z Chin

TVP wyprzedziła Polsat w sylwestra. Republika daleko w tyle

TVP wyprzedziła Polsat w sylwestra. Republika daleko w tyle

Telewizje nie emitują już reklamy Łomży z Tomaszem Karolakiem

Telewizje nie emitują już reklamy Łomży z Tomaszem Karolakiem

Newsy tv w internecie. TVN24 liderem, ale to Republika przyciąga na trzy razy dłużej

Newsy tv w internecie. TVN24 liderem, ale to Republika przyciąga na trzy razy dłużej

Nasze bezpieczeństwo energetyczne wymaga ochrony infrastruktury gazowej i przeciwdziałania dezinformacji. Jak robi to GAZ-SYSTEM?
Materiał reklamowy

Nasze bezpieczeństwo energetyczne wymaga ochrony infrastruktury gazowej i przeciwdziałania dezinformacji. Jak robi to GAZ-SYSTEM?

Sześć reklam sprzed lat, które pamiętamy do dziś. Jak powstawały?

Sześć reklam sprzed lat, które pamiętamy do dziś. Jak powstawały?