Badanie “Wireless Operator Performance Benchmarking, Q4 2011” wykazało, że globalny odsetek mobilnych klientów raz na dwanaście miesięcy zmieniających swoich dostawców sięgnął na koniec zeszłego roku 44 proc. To najwyższy poziom w historii.
W przypadku ofert prepaid, w ciągu ostatnich pięciu lat średni okres korzystania z usług jednego dostawcy zmalał o połowę, do 17 miesięcy. Natomiast w przypadku ofert postpaid jest to obecnie 67 miesięcy, co stanowi poprawę wobec lat 2008 i 2009, kiedy globalny kryzys był najbardziej odczuwalny.
Badanie zostało oparte na operacyjnych i finansowych wynikach ponad 215 operatorów komórkowych, odpowiadających za ponad 75 proc. globalnej liczby mobilnych subskrybentów.












