Nie żyje politolog Waldemar Dziak. Współpracował z TOK FM, TV Puls i Superstacją

W wieku 67 lat zmarł prof. Waldemar Dziak, politolog specjalizujący się w tematyce Chin i Korei Północnej. Był związany z Collegium Civitas, ponadto współpracował z TOK FM, TV Puls i Superstacją.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

O śmierci prof. Waldemara Dziaka w poniedziałek po południu poinformowało Collegium Civitas. Zmarły naukowiec był też szefem zakładu bezpieczeństwa globalnego i studiów strategicznych w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Napisał wiele książek, przede wszystkim o Chinach i Korei Północnej. Po wydaniu w 2004 roku biografii politycznej Kim Dzong Ila dostał dożywotni wjazd na terytorium Korei Północnej.

 

Prof. Dziak współpracował też z mediami, posługiwał się pseudonimem Waldemar Ogiński. W latach 1999-2001 prowadził „Rozmowy niekontrolowane” w radiu TOK FM, w 2001 roku - „Humory Waldemara Ogińskiego” w TV Puls, a w latach 2007-2012 - w „Salon polityczny” w Superstacji.

Regularnie udzielał też wypowiedzi o sytuacji w Chinach i Korei Północnej, a także innych kwestiach międzynarodowych.

 

Krótkie wspomnienia o prof. Dziaku napisali na Twitterze niektórzy dziennikarze. - Waldemara Dziaka pamiętam jeszcze z czasów, gdy pracowałem w Superstacji. Któregoś razu Dziak podszedł do mnie i mówi mniej więcej tak: „kochaniuteńki, ty musisz selekcjonować informacje, a nie dajesz wszystko, co ja mówię. Przecież to, co powiedziałem, nie miało sensu” - stwierdził Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”. - Wybitny znawca Korei, wspaniały gawędziarz, wyjątkowo barwna postać. Każdy dziennikarz, który choć raz do niego dzwonił, zapamięta słynne: „Kochanieńki, uwielbiam was, słucham i oglądam codziennie, ale dziś nie dam rady, całuję, pa!” - napisał Bartłomiej Eider z RMF FM.

- Jeden z najciekawszych, a na pewno najbardziej ekscentrycznych ekspertów, z jakim się regularnie kontaktowałem. Polska nauka o stosunkach międzynarodowych straciła nie tylko człowieka instytucję, ale i prawdziwego oryginała, którego nie da się zastąpić - ocenił Michał Płociński z „Rzeczpospolitej”. - Studentów zainteresowanych ekscentrycznymi, nietypowymi wykładami prof. Dziaka zawsze było więcej niż miejsc na sali - napisała Paulina Olak z Polskiego Radia 24.

 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Fundacja Anji Rubik promuje szczepienia przeciw HPV dla chłopców. W kampanii Bedoes 2115 i Brokies

Fundacja Anji Rubik promuje szczepienia przeciw HPV dla chłopców. W kampanii Bedoes 2115 i Brokies

Nielsen i POR ogłosiły współpracę. 4 kluczowe cele

Nielsen i POR ogłosiły współpracę. 4 kluczowe cele

Orange Polska rośnie wszędzie. Już 1,8 mln klientów światłowodu

Orange Polska rośnie wszędzie. Już 1,8 mln klientów światłowodu

oLIVE media rozpoczyna współpracę z ZOPOT Chicago

oLIVE media rozpoczyna współpracę z ZOPOT Chicago

Maybelline NY ogłasza pierwszego headlinera Music Stories – na scenie Żabson
Materiał reklamowy

Maybelline NY ogłasza pierwszego headlinera Music Stories – na scenie Żabson

Agora, RMF i Leszek Kozioł chcą zmienić nazwy swoich stacji. Jest zgoda KRRiT. "Rock wypada coraz gorzej"

Agora, RMF i Leszek Kozioł chcą zmienić nazwy swoich stacji. Jest zgoda KRRiT. "Rock wypada coraz gorzej"