Nokia chce w 2010 r. sprzedać ponad 500 mln komórek

Nokia chce w bieżącym roku na całym świecie sprzedać ponad 500 milionów telefonów komórkowych.

wm
wm
Udostępnij artykuł:

Taką prognozę, znacznie przewyższającą oczekiwania rynkowych analityków, w wywiadzie dla indyjskiego dziennika 'The Economic Times' przedstawił Rick Simonson, szef działu mobilnego fińskiej firmy.

Dzięki wspomnianym ponad 500 milionom komórek, które mają być oparte na trzech platformach systemowych (Symbian, Series 40 i Maemo), Nokia chce zdobyć około 40 proc. udziału w światowym rynku sprzedaży tego typu urządzeń.

Simonson, który do końca października minionego roku sprawował funkcję dyrektora finansowego Nokii, stwierdził także, że jego zdaniem na rynku nie ma miejsca dla więcej niż 4-5 mobilnych systemów operacyjnych, w porównaniu do około 10 obecnie rywalizujących ze sobą.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Trudno bez Euro, mundialu i Stanowskiego. Kanał Sportowy pierwszy raz pod kreską

Trudno bez Euro, mundialu i Stanowskiego. Kanał Sportowy pierwszy raz pod kreską

Znana aktorka w obsadzie "Zatoki szpiegów"

Znana aktorka w obsadzie "Zatoki szpiegów"

Koniec Izby Wydawców Prasy. Organizacja zmieniła nazwę

Koniec Izby Wydawców Prasy. Organizacja zmieniła nazwę

Nowa dyrektorka ds. komunikacji w IKEA Retail

Nowa dyrektorka ds. komunikacji w IKEA Retail

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego