Obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim w TVN24

Stacja TVN24 będzie obszernie relacjonować 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim, która przypada na 19 kwietnia 2023 roku. Widzowie zobaczą debaty, relacje z uroczystości, dokumenty oraz reportaże. Dodatkowo TVN Warner Bros. Discovery i kanał TVN24 zostały partnerami wystawy „Wokół nas morze ognia” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
Obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim w TVN24

W niedzielę, 16 kwietnia br. o godz. 20.00 na antenie TVN24 odbędzie się debata poświęcona 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. - Przybliżymy historię utworzenia getta, jak doszło do zrywu i czym to skutkowało. Głos zabiorą badaczki getta z Muzeum POLIN i Żydowskiego Instytutu Historycznego - informuje biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

W studiu wśród gości pojawi się także Patrycja Sawicka - wieloletnia przyjaciółka i opiekunka ostatniego dowódcy powstania w getcie Marka Edelmana. Ostatnia część debaty - „Pamięć” - powstała we współpracy z Muzeum POLIN. Tu bohaterami będą przede wszystkim mieszkańcy małych regionów i miejscowości, którzy pielęgnują pamięć o żydowskiej historii w swoim rejonie.

Stacja w najbliższych dniach wyemituje także wiele reportaży i dokumentów, a w studio będzie gościć, m.in. malarkę i pisarkę Romę Ligocką i syna Marka Edelmana, Aleksandra. „Fakty” TVN w związku z rocznicą będą miały dedykowaną obchodom oprawę.

TVN Warner Bros. Discovery partnerem wystawy „Wokół nas morze ognia” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

18 i 19 kwietnia kamery TVN24 będą obecne na wszystkich najważniejszych uroczystościach, m.in. pod Pomnikiem Bohaterów Getta czy na Międzynarodowym Marszu Żywych w Oświęcimiu. W dniu rocznicy, tj. 19 kwietnia, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się także premiera wystawy „Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim”. To pierwsza wystawa o powstaniu przedstawiona z perspektywy cywilów. TVN Warner Bros. Discovery i kanał TVN24 zostały jej partnerami.

Wystawę otwierać będzie specjalny film produkcji TVN24, który jest wprowadzeniem do historii getta warszawskiego. W Muzeum znajduje się także galeria „Dziedzictwo” poświęcona kulturowemu dorobkowi polskich Żydów, którzy mieli wpływ na losy świata. Z okazji 100-lecia studia Warner Brothers, 17 kwietnia otwarta zostanie nowa część wystawy, która przedstawiać będzie losy i sylwetki braci Warner - Alberta, Sama, Jacka i Harry'ego, emigrantów z Polski pochodzenia żydowskiego, którzy stworzyli słynną wytwórnię filmową Warner Brothers.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/piotr-krasko-fakty-tvn-grzywny-brak-prawa-jazdy-marzena-paczuska-krrit,7169664742954625a ##

W ramach portalu tvn24.pl powstała specjalna strona poświęcona powstaniu. Internauci znajdą tam ponad 40 artykułów. Dzień po dniu opisana jest walka mieszkańców getta. To relacje świadków, uczestników, cytaty z dokumentów czy wspomnień.

Rocznica powstania zostanie także szeroko upamiętniona w TVN24 GO. W serwisie będzie można znaleźć dodatkowy kanał live, w którym emitowane będą m.in. wydarzenia obchodów, organizowane m.in. przez Muzeum POLIN. Internauci zobaczą także premierowo cykl opowieści o kluczowych miejscach i artefaktach powstania „Ślady pamięci”, autorstwa historyka i dziennikarza tvn24.pl Mariusza Nowika. W serwisie dostępny będzie także reportaż Marcina Zaborskiego „Powstanie w getcie. Dziedzictwo” o popowstańczych pokoleniach, a Nina Nowakowska opowie o powstaniach w gettach w innych polskich miastach. W bibliotece filmów dokumentalnych dostępne będą m.in. fabularyzowany „Kto napisze naszą historię” czy „Dowód tożsamości” Mikołaja Grynberga.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/jak-odbierac-tvn24-polsat-news-tvp-info-kiedy-znikna-z-pakietow-sieci-kablowe,7169666268387457a ##

Michał Kurdupski
Autor artykułu:
Michał Kurdupski
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"