„Piątki bez zebrań” nowym rozwiązaniem dla dziennikarzy „Gazety Wyborczej”

Szefostwo „Gazety Wyborczej” wprowadziło w styczniu nową regułę - piątki są dniami bez spotkań w przestrzeni cyfrowej. - Wyjątkiem mają być niezbędne dla redakcji kolegia oraz spotkania integracyjne - informuje Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory. System ma obowiązywać do końca marca, w ślady „Gazety Wyborczej” wkrótce mogą iść redakcje innych mediów Agory.

jk
jk
Udostępnij artykuł:
„Piątki bez zebrań” nowym rozwiązaniem dla dziennikarzy „Gazety Wyborczej”
Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)

Ścisłe szefostwo „Gazety Wyborczej” kilka dni temu poinformowało dziennikarzy o nowej inicjatywie - „Piątki bez zebrań” - za pośrednictwem maila. - Spotkań jest tak dużo, że często z jednego przełączamy się na drugie. Nie mamy chwili na zebranie myśli, jaką w „starym świecie” dawało choćby przejście się z jednej sali do drugiej. Odbywa się to kosztem czasu poświęconego współpracownikom, pracy koncepcyjnej, spotkań z informatorami, partnerami, klientami - napisali w nim m.in.

Rozwiązaniem tej niezdrowej sytuacji ma być jeden dzień w tygodniu bez żadnych elektronicznych zebrań - właśnie piątek. - Nowy system ma obowiązywać testowo przez trzy miesiące, do połowy kwietnia. Wyjątkiem mają być niezbędne dla redakcji kolegia oraz spotkania integracyjne. Poszczególne zespoły Agory samodzielnie tworzą i dostosowują swoje zasady funkcjonowania do aktualnych potrzeb, choć inicjatywę „Piątki bez zebrań” stworzyła „Gazeta Wyborcza” - informuje portal Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Pracownicy nie będą musieli planować urlopów z rocznym wyprzedzeniem

To nie jedyna zmiana, jaka czeka pracowników Agory w 2021 roku. Kilka dni temu związkowcy zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” poinformowali, że udało im się nakłonić dział HR do zmiany pierwotnych zamierzeń: pracownicy nie będą musieli planować urlopów w styczniu z rocznym wyprzedzeniem. - Stanęło na kompromisowym rozwiązaniu, zgodnie z którym obowiązkowe styczniowe planowanie dotyczyć będzie tylko tego urlopu, który przechodzi z poprzednich lat jako zaległy oraz dwutygodniowego „urlopu głównego”. To daje pracownikom elastyczność jeśli chodzi o pozostałe dni – napisali związkowcy. Dodając, że pozytywnie załatwiona sprawa „daje nadzieje na przyszłość”. - Cieszymy się, że wreszcie w naszej spółce zaczął funkcjonować dialog społeczny – stwierdzili przedstawiciele „Solidarności”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne