Polsat znów szykuje sylwestra w Toruniu. "Raczej się dogadamy"

Władze Torunia i przedstawiciele Telewizji Polsat prowadzą rozmowy na temat ponownej organizacji sylwestrowej imprezy w mieście – ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Miasto powołało zespół ds. organizacji wydarzenia. Jak nieoficjalnie usłyszeliśmy w stacji, obie strony "raczej się dogadają".

Kamila Meller
Kamila Meller
Udostępnij artykuł:
Polsat znów szykuje sylwestra w Toruniu. "Raczej się dogadamy"
Sylwester Polsatu w Toruniu

Informację o ponownej współpracy Polsatu i Torunia potwierdziliśmy zarówno w stacji, jak i u przedstawicieli miasta. Jak dowiedzieliśmy się od urzędników, prezydent Torunia Paweł Gulewski powołał specjalny zespół ds. organizacji sylwestra.

"Chcemy wykorzystać doświadczenia po ostatnim sylwestrze z Polsatem, by jak najlepiej przygotować się do tego typu dużej imprezy masowej" – odpowiedziało nam biuro prasowe. Rozmowy o organizacji imprezy potwierdziliśmy także w stacji. "Raczej się dogadamy" – usłyszeliśmy nieoficjalnie.

Polsat i Toruń po raz pierwszy zorganizowały wspólny koncert sylwestrowy w ubiegłym roku. Wcześniej przez osiem lat z rzędu stacja transmitowała wydarzenia organizowane na Śląsku. Toruń został partnerem Polsatu po tym, jak TVP wygrała przetarg na organizację imprezy sylwestrowej na Stadionie Śląskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ubiegłoroczny sylwester w Toruniu był pierwszą tego typu imprezą transmitowaną z tego miasta przez ogólnopolską telewizję. Na Rynku Staromiejskim, gdzie rozstawiona była sylwestrowa scena, w szczytowym momencie bawiło się około 9,5 tys. osób, a poza bezpośrednim terenem imprezy na starówce łącznie przebywało około 18 tys. uczestników.

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu 2024 liderem oglądalności

Ubiegłoroczna Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu była najchętniej oglądaną transmisją sylwestrowego wieczoru. Według danych Nielsena oglądało ją średnio 3,06 miliona widzów. W szczytowym momencie, czyli w trakcie noworocznego toastu, transmisja zgromadziła 4,1 miliona widzów, czyli ponad jedną trzecią oglądających wówczas telewizję.

Na scenie w Toruniu wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, Julia Żugaj, Natalia Nykiel, Doda, Smolasty, Dawid Kwiatkowski, Skolim, Roxie Węgiel i Sławek Uniatowski.

Gospodarzami imprezy byli Paulina Sykut-Jeżyna i Aleksander Sikora oraz Ilona Krawczyńska i Maciej Rock. "Domówkę" prowadzili zaś Julia Żugaj i Adam Zdrójkowski

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"