Polska reklama online: dominują double billbord, rectangle i preroll

Na polskim rynku najwięcej emisji kreacji online odnotowuje się w branżach: handlowej, telekomunikacyjnej i finansowej. Te same branże są w pierwszej trójce rankingu udziału kampanii realizowanych online. Natomiast najczęściej wykorzystywanymi formatami kreacji reklamowych w internecie są double billbord, rectangle oraz preroll - wynika z badania gemiusAdMonitor.

km
km
Udostępnij artykuł:

W III kwartale 2011 r. najwięcej emisji kampanii online odnotowano w branży handlowej (24,4 proc.), telekomunikacyjnej (20,3 proc.) oraz finansowej (15,7 proc.). To kolejny kwartał, gdzie dla wymienionych branż odnotowano największy udział emisji reklam online.

Sektory, w których odnotowano najwięcej emisji Źródło: Raport gemiusAdMonitor za II i III kwartał 2011 r.

Autorzy raportu przeanalizowali, w których z branż kampanie online osiągają najwyższe średnie wskaźniki CTR (Click Through Ratio). W III kwartale 2011 r. były to: "czas wolny" (1,72 proc.), "higiena i pielęgnacja" (1,2 proc.) oraz "żywność" (0,78 proc.). Dla porównania w II kwartale najwyższe wskaźniki CTR odnotowano w branży "podróże i turystyka, hotele i restauracje" (0,71 proc.), "higiena i pielęgnacja" (0,71 proc.) oraz "żywność" (0,68 proc.).

W III kwartale najpopularniejszą formą kreacji reklamowych online był (podobnie jak w II kw.) double billbord 750x200 (35,5 proc.). Na kolejnych miejscach pod względem częstości użycia wśród wszystkich kreacji uplasowały się rectangle 300x250 (13,4 proc.) oraz preroll stosowany w reklamie wideo (11,7 proc.).

Z kolei najwyższy wskaźnik CTR odnotowano dla takich kreacji reklamowych, jak preroll (1,94 proc.), tapeta (1,75 proc.) oraz poplayer (1,67 proc.).

W III kwartale, w stosunku do poprzednich, odnotowano wzrost średnich wartości CTR zarówno dla najpopularniejszych form kreacji, jak i analizowanych branż, z których wywodzą się reklamodawcy.

Raport gemiusAdMonitor przygotowywany jest na podstawie danych zgromadzonych w badaniu gemiusDirectEffect.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kino sieci Helios nagrodzone. Prezes wiceszefem Międzynarodowej Unii Kin

Kino sieci Helios nagrodzone. Prezes wiceszefem Międzynarodowej Unii Kin

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Medioznawca: portale społecznościowe promują język gniewu i konfliktu

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?