Polskie Radio zaprzecza w sprawie likwidacji RCKL

Radiowe Centrum Kultury Ludowej jest i będzie w Polskim Radiu SA.

łk
łk
Udostępnij artykuł:

„W związku fałszywą informacją opublikowaną w „Gazecie Wyborczej” o rzekomym zamiarze likwidacji Radiowego Centrum Kultury Ludowej wyjaśniam, że Zarząd Polskiego Radia SA nie miał i nie ma zamiaru podjęcia takiej decyzji. W nowej strukturze organizacyjnej PR SA, która będzie wprowadzona w kwietniu br. jest zagwarantowane miejsce dla RCKL” – czytamy w oświadczeniu Tadeusza Fredro-Bonieckiego, rzecznika prasowego Polskiego Radia SA.

„Gazeta Wyborcza” pisała wczoraj, że działalność RCKL może zakończyć się już 1 kwietnia, kiedy, jak wynika z ich informacji, wypowiedzenia miałoby dostać większość z kilkuosobowego składu zespołu. Polskie Radio, w ramach szukania oszczędności, planuje zwolnić w najbliższym czasie około 300 osób.

„Obecnie trwają przygotowania do jubileuszowego X Festiwalu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”, który odbędzie się w dniach 11 – 13 maja br. w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego” – wyjaśnia Polskie Radio.

Radiowe Centrum Kultury Ludowej zostało powołane w 1994 roku, w miejsce Redakcji Muzyki Ludowej, działającej niemal od początków istnienia Polskiego Radia. Jego zadaniem jest promocja i dokumentacja polskiej kultury ludowej, kultury mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkałych na obszarze naszego kraju oraz kultury Polaków mieszkających na obczyźnie, przybliżanie kultur innych krajów, promowanie i dokumentowanie nowych zjawisk w dziedzinie folkloru. RCKL organizuje liczne wydarzenia kulturalne, w tym festiwal „Nowa Tradycja”.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach

adQuery zatrudnia i awansuje

adQuery zatrudnia i awansuje

Lech w letniej kampanii "wraca na działki"

Lech w letniej kampanii "wraca na działki"