Przyjaciele lepsi niż followersi w reklamie piwa Miller Lite (wideo)

SABMiller rozpoczął w USA nową kampanię promującą piwo Miller Lite. Marka w spocie kpi z influencerów i mediów społecznościowych i przypomina, jak ważne są spotkania z przyjaciółmi. Autorem kreacji jest agencja DDB Chicago.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Przyjaciele lepsi niż followersi w reklamie piwa Miller Lite (wideo)

Głównym elementem kampanii, w której pojawia się kultowe hasło marki „It’s Miller Time” jest spot „Followers”. Pokazano w nim grupę influencerów, za którymi na każdym kroku podążają – niczym cienie – influencerzy. Robią wszystko tak jak oni – robią im zdjęcia, naśladują ich styl. W reklamie można zobaczyć też robienie selfie czy fotografowanie niemal wszystkiego, np. potraw – czyli typowych zachować dla „gwiazd” social mediów.

Spot emitowany jest w wersjach 15, 30, 60 i 90 sekund w telewizji, internecie i platformach wideo. Zadebiutował podczas pierwszego meczy World Series. Na początku 2020 roku w ramach kampanii, którą zaplanowano na rok pojawią się nowe kreacje. Dodatkowo Miller Lite „ciemnieje” w mediach społecznościowych – na Twitterze pokazano ciemną puszkę piwa. Marka sprawdza reakcję internautów na swoją akcję – rozda darmowe piwo nawet 118 tys. osób, czyli liczbie obserwujących markę na Instagramie - którzy przestaną obserwować Miller Lite na Instagramie lub Facebooku.

Kampania ma nakłonić do odłożenia telefonów, zapomnienia o kontach w social mediach po to, by znaleźć czas na spotkanie z przyjaciółmi na piwo.

Wzywanie konsumentów do przestania obserwowania marki w social mediach wydaje się ryzykowne, ponieważ może to zmniejszyć zasięg mediów społecznościowych, ale może też przyciągnąć konsumentów, którzy czują się przytłoczeni mediami społecznościowymi i „stale włączonym” stylem życia.

- Zanim wynaleziono media społecznościowe, oryginalnymi mediami społecznościowymi były spotkania z prawdziwymi przyjaciółmi przy piwie. Dzisiejsi pijący są pochłonięci swoimi smartfonami. Mają znajomych online, z którymi nigdy nie dzielili się piwem i spędzali zbyt dużo czasu na oglądaniu życia innych ludzi w internecie zamiast życia własnego - powiedziała Courtney Benedict, dyrektor marketingu marek Miller.

Miller nie jest pierwszą marką, która podjęła tak ryzykowny ruch. W ubiegłym roku Vitaminwater przeprowadził konkurs, w którym zachęcono ludzi do rezygnacji z telefonu na rok, aby wygrać 100 tys. dolarów.  Podobnie Stella Artois opublikowała w zeszłym roku reklamę, w której pokazano bar bez telefonu.


WIDEO


 

 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dziennikarze z całego świata spotkają się w Gdańsku. Festiwal Fundacji Reporterów

Dziennikarze z całego świata spotkają się w Gdańsku. Festiwal Fundacji Reporterów

Platforma streamingowa wyświetli reklamy. Nawet tym, którzy słono płacą

Platforma streamingowa wyświetli reklamy. Nawet tym, którzy słono płacą

"Daily Mail" uderza w Fabrizia Romano. Dziennikarz współpracuje z Meczyki.pl

"Daily Mail" uderza w Fabrizia Romano. Dziennikarz współpracuje z Meczyki.pl

To jest viral. Pamiętamy panią Barbarę z hotelu, ale czy pamiętamy hotel?

To jest viral. Pamiętamy panią Barbarę z hotelu, ale czy pamiętamy hotel?

Miała budować wizerunek Polski. Skończyło się kryzysem PR i dymisją

Miała budować wizerunek Polski. Skończyło się kryzysem PR i dymisją

TVN rusza z nowym cyklem wnętrzarskim. Promować się w nim będzie znana sieć marketów

TVN rusza z nowym cyklem wnętrzarskim. Promować się w nim będzie znana sieć marketów