Sławomir Żygowski prezesem Nordea Bank Polska

Włodzimierz Kiciński zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Nordea Bank Polska. Od 11 listopada jego miejsce zajmie Sławomir Żygowski.

pr
pr
Udostępnij artykuł:

- Myślę, ze nadszedł właściwy czas, abym ustąpił, biorąc pod uwagę fazę rozwoju naszego banku. Dużą satysfakcją było dla mnie podążanie ścieżką rozwoju wspólnie z zespołem Nordea. Będę wspierał nowego prezesa moim doświadczeniem w jego dalszych dążeniach do budowania silnej instytucji Nordea - mówi Włodzimierz Kiciński.

- Jest mi miło ogłosić, że Sławomir Żygowski zaakceptował propozycję kierowania bankiem od dnia 11 listopada. Od 10 lat, działając jako członek zarządu w Polsce, zbudował solidne podstawy dla bankowości korporacyjnej – mówi Ossi Leikola, Szef Banku na Polskę i Kraje Bałtyckie. Sławomir Żygowski zanim dołączył do banku Nordea, pracował jako dyrektor ds. rynku kapitałowego oraz partner w spółce OM Investment. Sławomir Żygowski był doradcą polskich i międzynarodowych spółek w zakresie plasowania ich na giełdzie, jak również przeprowadzał fuzje i inwestycje prywatne. Współpracował z audytorami, kancelariami prawnymi, funduszami private equity, regulatorami rynku kapitałowego. Sławomir Żygowski był również odpowiedzialny za projekt wprowadzenia inwestora strategicznego do Banku Komunalnego, który zakończył się podpisaniem umowy inwestycyjnej z MeritaNordbanken.

W 2001 roku został członkiem zarządu Nordea Bank Polska oraz wiceprezesem ds. bankowości korporacyjnej. W banku Nordea Sławomir Żygowski zbudował od podstaw pion bankowości korporacyjnej, stworzył segmentację klientów oraz strategię. Był odpowiedzialny za fuzje z BWP Unibank i LG Petro Bank w obszarach prawa i rynku kapitałowego, jak również wspólnie z zespołem pracował po zakończeniu fuzji nad integracją obsługi dla dużych firm skandynawskich i podmiotów sektora publicznego. Sławomir Żygowski stworzył zespoły obsługi klientów korporacyjnych, transakcji strukturyzowanych jak również obsługi nieruchomości w Nordea Bank Polska.

Sławomir Żygowski jest I wiceprezesem zarządu Nordea Bank Polska i zastępcą prezesa zarządu ds. bankowości korporacyjnej od stycznia 2007 roku.

Jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Ukończył również szkolenie w zakresie bankowości i zarządzania w  INSEAD i w University of Michigan, jak również program Nordea Executive Education organizowany we współpracy z Copenhagen Business School. 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

MBA 2,5 miesiąca po starcie studiów. Adrian Klarenbach i jego żona oskarżeni ws. Collegium Humanum

MBA 2,5 miesiąca po starcie studiów. Adrian Klarenbach i jego żona oskarżeni ws. Collegium Humanum

Zmowa milczenia. Sprawdziłem, ile samorządy wydają na media propagandowe

Zmowa milczenia. Sprawdziłem, ile samorządy wydają na media propagandowe

#WM GLOBAL. Szybki przegląd newsów ze świata mediów i reklamy

#WM GLOBAL. Szybki przegląd newsów ze świata mediów i reklamy

Polski rynek reklamy dalej rośnie. TV linearna traci na rzecz internetu

Polski rynek reklamy dalej rośnie. TV linearna traci na rzecz internetu

Porównywarki finansowe - jak proste narzędzia stały się źródłami wiedzy?
Materiał reklamowy

Porównywarki finansowe - jak proste narzędzia stały się źródłami wiedzy?

KRRiT zarzuca Polskiemu Radiu brak pluralizmu

KRRiT zarzuca Polskiemu Radiu brak pluralizmu