Nowi prowadzący czołowy program Trójki. Tymczasowa zmiana

Program III Polskiego Radia rusza z akcją "Zapraszamy do Trójki, zapraszamy do Polski". W jej ramach dziennikarze regionalnych rozgłośni Polskiego Radia poprowadzą popołudniowe pasmo "Zapraszamy do Trójki".

Dominik Senkowski
Dominik Senkowski
Udostępnij artykuł:
Nowi prowadzący czołowy program Trójki. Tymczasowa zmiana
Trójka

Przez cztery tygodnie od 25 listopada do 18 grudnia czterech dziennikarze regionalnych rozgłośni Polskiego Radia będzie na zmianę prowadzić audycję "Zapraszamy do Trójki". Dotyczy to emisji programu w dniach poniedziałek-czwartek. Każdy z dziennikarzy raz w tygodniu wystąpi w roli prowadzącego, w większości będą prowadzić audycję ze studia Trójki z wyjątkiem jednej w tygodniu, która nadawana ma być z ich regionu.

Akcja ta będzie odbywać się podczas urlopu Michała Matusa, który w ostatnich miesiącach prowadził popołudniowe pasmo "Zapraszamy do Trójki" i współtworzył podcast "12 000 dni: katastrofa promu Jan Heweliusz".

Tymczasowi nowi prowadzący w Trójce

Wśród prowadzących znajdą się przedstawiciele rozgłośni regionalnych Polskiego Radia z Gdańska, Poznania, Katowic oraz Lublina. W tym gronie Magda Szpiner, Franciszek Walerych, Dawid Damszel oraz Michał Gardyas.

Magda Szpiner to dziennikarka związana z radiem od blisko 30 lat, a od ponad dwóch dekad z Radiem Gdańsk. Franciszek Walerych jest dziennikarzem Radia Poznań. W ostatnich latach słuchacze w Wielkopolsce mieli okazję usłyszeć go w kilku pasmach w Radiu Poznań, a także spotkać w terenie podczas audycji realizowanych w regionie.

Dawid Damszel jako dziennikarz związany jest z Radiem Katowice, gdzie od 2014 roku pracował jako reporter, prezenter i wydawca. Michał Gardyas to dziennikarz Radia Lublin, współpracuje także z Trójką przy programie "Winien i ma".

– Bardzo się cieszymy, że rozgłośnie regionalne Polskiego Radia w Katowicach, Gdańsku, Lublinie i Poznaniu zdecydowały się wziąć udział w naszej wspólnej akcji. Dla nas to szansa bliższego przyjrzenia się temu, czym żyją cztery różne części Polski, dla naszych słuchaczy zaś okazja, by usłyszeć wspaniałe głosy z rozgłośni regionalnych i poznać ogromny potencjał ich dziennikarzy – przekazała w komunikacie dla mediów Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna Trójki.

Ostatnio podawaliśmy, że z ramówki Programu III Polskiego Radia zniknęła cotygodniowa audycja "Wielkie głaskanie" prowadzona przez Anetę Awtoniuk. – Polskie Radio zażądało podpisania nowych, drastycznie zmienionych na moją niekorzyść, warunków współpracy. Nie jestem w stanie ich przyjąć – wyjaśniła Awtoniuk.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Znany youtuber bez praw do mundialu przebił dwa razy głównego nadawcę

Znany youtuber bez praw do mundialu przebił dwa razy głównego nadawcę

Nie żyje Janusz Daszczyński, były prezes TVP

Nie żyje Janusz Daszczyński, były prezes TVP

TikTok w Cannes pokazał nowe narzędzia AI

TikTok w Cannes pokazał nowe narzędzia AI

Odchodzi CEO Papaya Films. Nowi dyrektorzy zarządzający

Odchodzi CEO Papaya Films. Nowi dyrektorzy zarządzający

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?
Materiał reklamowy

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"