Tygodnik WPROST najczęściej cytowanym tygodnikiem w 2010 r.

Tygodnik WPROST zdeklasował pozostałe tygodniki opinii w opublikowanym przez Instytut Monitorowania Mediów rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów za 2010 r. *

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Pierwsze miejsca w rankingu najczęściej cytowanych mediów w 2010 r. zajęły cztery największe dzienniki oraz TVN 24 i radio RMF. WPROST znalazło się w tym zestawieniu na 7. miejscu, jako pierwszy z tygodników. W rankingu tytułów prasowych tygodnik ustąpił pierwszeństwa tylko czterem największym dziennikom. Natomiast w zestawieniu wydawnictw periodycznych (tygodniki, dwutygodniki itd.) WPROST zdecydowanie zajęło pierwsze miejsce, wyprzedzając Newsweek (1807) oraz Politykę (1133).

Raport zwraca uwagę, że w listopadzie 2010 r. WPROST jako tygodnik znalazł się na trzecim miejscu rankingu najczęściej cytowanych mediów. Powodem tak dużej popularności były publikowane na łamach tygodnika sensacyjne nowe wątki w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Media często odwoływały się również do wywiadu, którego udzieliła WPROST Joanna Kluzik-Rostkowska.

WPROST jest nie tylko najczęściej cytowanym tygodnikiem, ale również coraz częściej kupowanym. 130 497 egzemplarzy wyniosło rozpowszechnienie płatne razem tygodnika WPROST** w listopadzie 2010 r. Tym samym WPROST awansował na drugie miejsce w kategorii tygodników społeczno-politycznych, wyprzedzając Newsweek. Liderem segmentu pozostaje „Polityka”. Według danych własnych wydawcy WPROST, w grudniu rozpowszechnienie tygodnika wyniosło 132 188***.

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-politycznych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis.

Platforma Mediowa Point Group S.A. powstała w 1997 r. z inicjatywy Michała Lisieckiego, dzisiaj Prezesa Zarządu i jednego z głównych akcjonariuszy spółki. Od tego czasu konsekwentnie realizuje strategię rozwoju, inwestując w rozwój kolejnych przedsięwzięć oraz rozszerzając portfolio mediów. PMPG SA (GPW: POINTGROUP, PGM) jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wśród wydawanych przez PMPG SA i jej spółki zależne tytułów są tygodnik „WPROST”, najstarszy polski magazyn filmowy FILM, kultowy magazyn muzyczny „Machina” oraz magazyn studencki „?dlaczego”.

* Najbardziej opiniotwórcze polskie media w 2010 roku, Instytut Monitorowania Mediów, Luty 2011. Media cytowały tygodnik WPROST 2163 razy

** Dane ZKDP,  średnie rozpowszechnianie płatne razem listopad 2010 (5 wydań).

*** Prognoza wydawcy, średnie rozpowszechnianie płatne razem grudzień 2010 (3 wydania).

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online