Jason Kilar przestanie kierować WarnerMedia po zakończeniu fuzji z Discovery

Jason Kilar, który od 2020 roku kieruje WarnerMedia odjedzie ze stanowiska po sfinalizowaniu fuzji tego koncernu z Discovery. Menedżer nie ujawnił na razie dalszych planów zawodowych, po połączeniu szefem Warner Bros. Discovery zostanie David Zaslav.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

O połączeniu należącego do holdingu AT&T koncernu WarnerMedia i firmy Discovery mówiło się od 2021 r. Później ogłoszono oficjalnie umowę w tej sprawie, a w marcu br. na walnym zgromadzeniu Discovery (to właściciel m.in. grupy TVN) wyrażono zgodę na warunki fuzji z WarnerMedia. Finalizacja transakcji jest planowana na początek drugiego kwartału br.

Jason Kilar odchodzi

Wcześniej zapowiedziano, że po fuzji nowym szefem firmy o nazwie  Warner Bros. Discovery zostanie David Zaslav, który obecnie trzyma stery Discovery.

Teraz ujawniono, że prezes WarnerMedia Jason Kilar odejdzie z pracy w związku z finalizacją fuzji z Discovery, menedżer poinformował o tym pracowników w komunikacie.

- W związku ze zbliżającym się zamknięciem transakcji z Discovery, nadszedł właściwy moment, aby podzielić się z każdym z Was informacją, że będę odchodził z tej niesamowitej firmy – zaznaczył Kilar w oświadczeniu. - Jest wiele uczuć, które można mieć w takiej chwili, ale dla mnie nie ma większych i trwalszych niż uczucie wdzięczności i miłości, które mam dla tego zespołu, tej firmy i tej misji. Nigdy nie byłem bardziej spełniony zawodowo.

Jason Kilar został prezesem WarnerMedia w 2020 r. Wcześniej menedżer kierował m.in. serwisem Hulu i był w kierownictwie Amazona. Po odejściu z Hulu Kilar był współzałożycielem i pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy Vessel. Jednak usługa nie przyjęła się wśród klientów, w związku z czym w 2016 r. menedżer sprzedał platformę firmie Verizon.

W swojej karierze Kilar zasiadał również w zarządach firm DreamWorks Animation i Univision. Na razie Kilar nie ujawnił swoich dalszych planów zawodowych po odejściu z WarnerMedia.

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Epokowa zmiana w Apple. Ma odejść Tim Cook

Epokowa zmiana w Apple. Ma odejść Tim Cook

Outdoor urósł w Polsce o 12 proc. Prawie jedna trzecia cyfrowa

Outdoor urósł w Polsce o 12 proc. Prawie jedna trzecia cyfrowa

Socha, Boczarska i Wieniawa w świątecznej reklamie Apartu

Socha, Boczarska i Wieniawa w świątecznej reklamie Apartu

Stopklatka napędza Kino Polska TV. 19 mln zł czystego zysku

Stopklatka napędza Kino Polska TV. 19 mln zł czystego zysku

APLIKACJA 2.7 WYZNACZAJĄCA NOWY STANDARD INFLUENCER MARKETINGU
Materiał reklamowy

APLIKACJA 2.7 WYZNACZAJĄCA NOWY STANDARD INFLUENCER MARKETINGU

Polsateria, czyli dzień z Piotrem Witwickim. Weszłam za kulisy Polsatu i Interii

Polsateria, czyli dzień z Piotrem Witwickim. Weszłam za kulisy Polsatu i Interii