SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,5 mld fałszywych kont zlikwidowanych na Facebooku. 97 proc. agresywnych treści usunął algorytm

W pierwszym półroczu 2018 roku Facebook wykrył i zablokował 1,5 mld fałszywych kont działających w serwisie - wynika z najnowszego raportu transparentności opublikowanego przez firmę. Z platformy usunięto też 15,4 mln drastycznych treści, a 97 proc. z nich zostało zidentyfikowanych przy pomocy sztucznej inteligencji.

Article

W okresowym raporcie transparentności Facebook ujawnia, że w I półroczu br. otrzymał o 26 proc. więcej zapytań i żądań usunięcia treści ze strony rządów i instytucji publicznych w porównaniu z II półroczem 2017 r. Oznacza to ponad 103 tys. wniosków skierowanych do Facebooka. Ze strony władz USA w raportowanym okresie liczba zapytań zwiększyła się o 30 proc.

W ciągu pierwszych dwóch kwartałów br. Facebook usunął 1,5 mld fałszywych kont oraz 15,4 mln treści zawierających drastyczną przemoc. Najwięcej postów łamiących regulamin społeczności dotyczyło spamu oraz treści związanych z nagością i seksem.

W raporcie Facebook podkreśla rosnącą rolę sztucznej inteligencji oraz autorskich algorytmów w walce z niedozwolonymi treściami – w I półroczu rozwiązania te były odpowiedzialne za zablokowanie 97 proc. postów. Serwis planuje również zmniejszać zasięg organiczny treści, które choć nie naruszają standardów społeczności, to są obraźliwe lub sugestywne seksualnie.

W raporcie Mark Zuckerberg, szef Facebooka zapowiedział m.in. utworzenie dedykowanego, zewnętrznego ciała zajmującego się podejmowaniem decyzji dotyczących moderacji treści w szczególnie kontrowersyjnych obszarach. Poinformował także, że obecnie ok. 30 tys. osób pracuje w zespołach zajmujących się bezpieczeństwem na Facebooku. To o 1/3 więcej niż cel zakładany przez firmę na początku roku.

 

Ujawnienie przez Facebook najnowszego raportu transparentności zbiegło się w czasie z opublikowaniem przez „The New York Times” artykułu, w którym serwis został oskarżony m.in. o nieskuteczną walkę z takimi zjawiskami jak rozpowszechnianie fake news i manipulowanie opinią publiczną na tle politycznym.

W III kwartale br. Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 13,5 mld dol., a zysk netto wzrósł do ponad 5,1 mld. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,3 mld.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 1,5 mld fałszywych kont zlikwidowanych na Facebooku. 97 proc. agresywnych treści usunął algorytm

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycho
chyba sie te algorytmy rozpedzily na wielu forach bo kasuja czesto normalne wypowiedzi
odpowiedź