SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1,88 mln smartfonów sprzedanych w Polsce w I kw. br., Samsung przed Huawei

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w Polsce sprzedanych zostało 1,88 miliona smartfonów - wynika z danych firmy badawczej IDC.

W ujęciu rocznym sprzedaż smartfonów w naszym kraju wzrosła o 7 proc., z 1,75 miliona w I kwartale roku 2015.

W całym ubiegłym roku w Polsce sprzedano 7,5 miliona smartfonów, stanowiących 73 proc. wszystkich sprzedanych telefonów komórkowych. Pod tym względem jesteśmy nieco w tyle za Europą Zachodnią, gdzie penetracja smartfonów sięgnęła 88 proc.

Za coraz mniejszą część polskiego rynku odpowiadają operatorzy telekomunikacyjni, a za coraz większą - sklepy i e-sklepy. Udział operatorów w liczbie smartfonów sprzedanych w Polsce spadł z 70 proc. w I kwartale 2015 roku do 56 proc. w I kwartale roku 2016. Ponadto w tym samym czasie wyraźnie zmalała w naszym kraju średnia cena sprzedaży smartfonów z systemem Android - z 225 euro do 159 euro.

Z danych IDC wynika także, że coraz bardziej na znaczeniu na polskim rynku zyskują chińskie marki. Spośród nich wyróżnia się Huawei, która w I kwartale 2016 roku zdobyła 23 proc. udziału pod względem liczby sprzedanych smartfonów i ustępowała tylko Samsungowi (29 proc.), a wyraźnie zdystansowała Apple (11 proc.). Udział pozostałych chińskich marek sięgnął łącznie 10 proc.

Z kolei pod względem przychodu ze sprzedaży smartfonów, liderem naszego rynku w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku także był Samsung, wyprzedzając Apple i Huawei.

Dołącz do dyskusji: 1,88 mln smartfonów sprzedanych w Polsce w I kw. br., Samsung przed Huawei

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
clea
samsung!
odpowiedź
User
clea
samsung!
samsung!
odpowiedź