SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

20 proc. komórek dostanie NFC

Co piąty telefon komórkowy w 2012 roku będzie posiadać wbudowane technologie NFC (Near Field Communications).

Zdaniem analityków firmy ABI Research na koniec badanego okresu na świecie może działać w sumie około 292 mln komórek z takimi rozwiązaniami, a ten rok ma być kluczowym dla przyszłości tego typu rozwiązań, ponieważ teraz dopracowywane są standardy i testy operatorów prowadzące do pierwszych wdrożeń.

Specjaliści ABI Research wspominają, że wprowadzenie technologii NFC w komórkach może pomóc w szybszym i łatwiejszym załatwianiu wielu spraw przez proste przesunięcie komórki w pobliżu odpowiedniego czytnika. Wspominane są tu takie rozwiązania jak realizowanie płatności, otwieranie drzwi, pobieranie treści czy konfigurowanie bezprzewodowych sieci. Specjaliści zauważają jednak, że początkowy entuzjazm związany z możliwościami zastosowania technologii NFC, ich funkcjonalnością i elastycznością, został ograniczony przez poziom skomplikowania ekosystemu wymaganego do wsparcia generujących przychody rozwiązań wykorzystujących NFC.

Near Field Communication (NFC) to technologia komunikacji bezprzewodowej na niewielkie odległości, działająca w paśmie 13,56 MHz i zapewniająca możliwość transferów danych na poziomie do 424 Kb/s. Do komunikacji między urządzeniami wykorzystującymi rozwiązania NFC dochodzi kiedy znajdują się one w odległości około 4 cm od siebie. Ten niewielki dystans zapewnia, że przeprowadzane a pośrednictwem technologii NFC transakcje mogą być bezpieczne.

Źródło: Tekrati - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 20 proc. komórek dostanie NFC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl