SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

313 793 zł

Sukces trzeciej edycji Światowego Dnia Dziecka w McDonald's w Polsce.

20 listopada 2004 r. w większości ze 119 krajów, w których działa sieć restauracji firmy, obchodzony był Światowy Dzień Dziecka w McDonald's. Tego dnia organizowano różnego rodzaju lokalne akcje i działania mające na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz instytucji oraz organizacji zajmujących się pomocą i opieką nad dziećmi, szczególnie dziećmi chorymi na nowotwory. Każdy kraj przygotował własny plan działań.
W Polsce zebrane środki pochodziły z dwóch źródeł. Na konto Fundacji Ronalda McDonalda wpłynęły:
- po jednej złotówce z każdej porcji frytek zakupionej w dn. 20-21 listopada w dowolnej z 207 restauracji McDonald's,
- środki uzyskane dzięki sprzedaży w dn. 6-21 listopada charakterystycznych nalepek w kształcie dłoni w ramach akcji "Podaj pomocną dłoń".

Dzięki naszym gościom w tym roku udało się zebrać 313 793 zł,
czyli o ponad 100 000 zł więcej niż rok temu.

Światowy Dzień Dziecka w McDonald's został wsparty przez szereg znanych osób ze świata kultury i sportu. W specjalnym namiocie ustawionym w ogródku restauracyjnym przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie złoci medaliści olimpijscy Robert Korzeniowski i Jacek Wszoła wyjaśniali, jak zadbać o kondycję i sportową sylwetkę. We wrocławskim obiekcie przy ul. Ks. Witolda za kasami stanęli koszykarze drużyny Deichmann Śląsk, zaś w Słupsku - Czarnych Słupsk. W poznańskiej restauracji przy ul. 27-go Grudnia w festynie wzięła m.in. udział znana piosenkarka Małgorzata Ostrowska, zespoły hiphopowe Difensi i Chuudis oraz DJ Soina i DJ Simo. To tylko niektóre przykłady lokalnych działań, jakie podejmowano 20 listopada w restauracjach McDonald's na terenie całego kraju. Najważniejsze wsparcie przyszło jednak ze strony gości restauracji. To dzięki nim uzyskano tak dobry rezultat.

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją charytatywną powołaną do życia, by nieść pomoc chorym dzieciom. W chwili obecnej ze środków Fundacji Ronalda McDonalda finansowany jest ogólnopolski program szkoleń dla lekarzy pierwszego kontaktu dotyczący wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych u dzieci pod nazwą "NIE nowotworom u dzieci".

Dołącz do dyskusji: 313 793 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl