SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

33 proc. internautów korzysta z sieci bezprzewodowych

1/3 użytkowników w Stanach Zjednoczonych łączyła się z internetem korzystając z sieci bezprzewodowych aby sprawdzić pocztę albo przeglądać strony.

Wynika z badania Pew Internet Project. W 2005 roku z takiej możliwości korzystało 22 procent pytanych.

19 procent internautów posiada bezprzewodowy dostęp do sieci we własnym domu. To prawie dwa razy więcej niż dwa lata temu.

„Wygoda bezprzewodowego dostępu daje ludziom możliwość napisania szybkiego maila podczas oczekiwania w gabinecie lekarskim albo sprawdzenia najważniejszych wiadomości w drodze do pracy” – powiedział John Horrigan, zastępca dyrektora ds. badawczych w Pew Internet Project.

Około 34 procent badanych łączyło się z internetem za pomocą laptopa, przenośnego urządzenia cyfrowego (Personal Digital Assistant - PDA) lub telefonu komórkowego. 27 procent robiło to z innego miejsca niż swojego domu czy miejsca pracy.

1/4 respondentów posiadało telefon komórkowy z dostępem do internetu, z czego 54 procent korzystało z takiej możliwości. Z kolei PDA mogące połączyć się z siecią posiadało około 13 procent pytanych. 56 procent z nich logowało się za ich pomocą do internetu. Najwięcej bo około 80 procent badanych posiadało laptopa wyposażonego w tym celu.

Badanie zostało przeprowadzone drogą telefoniczną wśród 798 internautów. Margines błędu to +/- 4 procent.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 33 proc. internautów korzysta z sieci bezprzewodowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl