SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

40% wzrost sprzedaży w 2004 r.

Rekordowe wyniki McAfee w Polsce

Polski oddział firmy McAfee Inc., pioniera i światowego lidera w dziedzinie systemów ochrony przed włamaniami, poinformował że zakończył 2004 r. wzrostem 40%, a w sektorze SMB 100%! Rozpoczęto realizację jednego z pierwszych i jednocześnie największego wdrożenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informatycznym FoundStone w Europie. Pozyskano szereg nowych klientów, m.in. z branży telekomunikacyjnej, finansowej, przemysłowej oraz administracji rządowej. 

„U źródeł ubiegłorocznego sukcesu McAfee’ego leży niewątpliwie rosnące w lawinowym tempie zagrożenie wielorakimi atakami zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi oraz wynikająca z tego gwałtowna potrzeba pewnej i skutecznej ochrony. Nasze produkty taką ochronę zapewniają deklasując przy okazji na wielu polach konkurencję – mówi Tomasz Zińko, szef McAfee’go w Polsce.”

Na uwagę zasługują zdecydowane działania na rzecz bezpieczeństwa w sektorze finansowym i firmach telekomunikacyjnych. Instytucje te są szczególnie narażone na ataki. Ich ciągle rosnąca liczba oraz szkodliwość spowodowała potrzebę inwestycji w efektywne systemy bezpieczeństwa. Firmy te skoncentrowały się na wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Przełamano opory i zainstalowano systemy prewencyjne IPS, które pozwalają na ochronę przed wszystkimi rodzajami ataków, nawet tych zupełnie nowych. Kreują one skuteczną politykę bezpieczeństwa. W jednym z największych banków detalicznych w Polsce, PKO BP rozpoczyna się wdrożenie  najnowszego  produktu McAfee – systemu zarządzania bezpieczeństwem informatycznym sieci korporacyjnych FoundStone.

Technologia FoundStone umożliwia prewencyjne podejmowanie środków zaradczych przeciwko zagrożeniom krytycznym dzięki ciągłemu skanowaniu zasobów, wskazywaniu priorytetów, słabych punktów i zagrożeń oraz korelacji pojawiających sie zagrożeń z zasobami informatycznymi zinwentaryzowanymi w sieci firmowej. Decyzja banku o tak znacznej inwestycji w bezpieczeństwo wiąże się m.in. z otwarciem PKO BP na rynki wschodnie. Niebawem będzie to jeden z największych detalistów w tym regionie kontynentu. Świadczy również o perspektywicznym podejściu zarządu do problemów ochrony zasobów sieciowych.

„Zagrożenie atakami dostrzegły także firmy SMB. 100% wzrost sprzedaży do tego sektora świadczy o rosnącym poziomie wiedzy wśród menedżerów – mówi Tomasz Zińko. - Korzystają oni głównie z naszego oprogramowania antyspamowego, antywirusowego i firewalli.”

McAfee systematycznie pracuje nad zasadami współpracy z partnerami i dystrybutorami. W ostatnim kwartale ub. roku ukończono prace nad nowym programem partnerskim. Jego efekty powinny być odczuwalne w ciągu najbliższych miesięcy.

Na tak dobry wynik sprzedaży wpływ miały niewątpliwie publikowane w ostatnim czasie raporty największych firm analitycznych w branży. Najnowszy raport IDC „Prognozy światowego rynku wykrywania i zapobiegania włamaniom na lata 2004-2008 oraz udziały producentów w rynku w 2003 r.”, stwierdza, że McAfee znajduje się w ścisłej czołówce dostawców oprogramowania do przeciwdziałania włamaniom.

Gartner w najnowszym raporcie „Magiczny kwadrant: systemy wykrywania włamań w drugiej połowie 2003 r.” opublikowanym w kwietniu 2004 r. sklasyfikował McAfee w kwadrancie liderów wydzielonym w Magicznym Kwadrancie systemów do wykrywania włamań. Raport stwierdza, że nowe technologie, takie jak systemy do zapobiegania włamaniom, zwiększają bezpieczeństwo sieci, umożliwiając przedsiębiorstwom blokowanie ataków w celu ochrony sieci i zasobów informatycznych. Zapory (firewall), rozwiązania do zarządzania słabymi punktami i systemy do zapobiegania włamaniom eliminują zagrożenia ze strony robaków, coraz aktywniejszych hakerów i ataków wewnątrz przedsiębiorstwa.

Według Infonetics Research system McAfee IntruShield już przez trzeci kolejny kwartał zajmuje pierwsze miejsce pod względem przychodów na światowym rynku rozwiązań typu „in-line” do zapobiegania włamaniom. Jak wynika z danych opublikowanych w raporcie „Produkty do wykrywania i zapobiegania włamaniom: kwartalne prognozy i udziały w rynku światowym”, system McAfee IntruShield znalazł się w czołówce, uzyskując w drugim kwartale 2004 r. największy udział w rynku.

System IntruShield zdobył również nagrodę 2004 Frost & Sullivan Technology Leadership Award w kategorii wykrywania i zapobiegania włamaniom (IDS/IPS). Nagroda Frost & Sullivan jest przyznawana co roku firmie, która wykaże się najdoskonalszymi technologiami w swojej branży. Firma Frost & Sullivan oceniła kilku producentów. McAfee Inc. pokonał konkurentów dzięki wyraźnie widocznej przewadze pod względem rozwoju technologii — od wstępnej koncepcji i innowacji do ciągłego udoskonalania i usprawniania produktu.

Ponadto system McAfee IntruShield pokonał wszystkie inne najważniejsze produkty do zapobiegania włamaniom w serii niezależnych testów porównawczych. Regularnie również zdobywa nagrody przyznawane przez niezależne organizacje, takie jak czasopisma Network Computing, Network Magazine, SC Magazine i Network World, a także organizacje przeprowadzające testy, takie jak Neohapsis, NSS i Miercom.

Firma planuje w 2005 r. dalszy rozwój na polskim rynku. W lutym przjechał do Polski Kevin Weiss, wice prezes ds. światowej sprzedaży (Executive Vice President of Worldwide Sales). Świadczy to o wzroście strategicznego znaczenia polskiego rynku dla korporacji McAfee. 

Dołącz do dyskusji: 40% wzrost sprzedaży w 2004 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl