SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media tworzy dział internetowy, Mateusz Górecki, Karolina Eljaszak i Katarzyna Zielonka

4fun Media po przejęciu serwisu naEkranie.pl uruchamia dział internetowy. Będzie nim kierował Mateusz Górecki, za content oraz performance mediów internetowych odpowiada Karolina Eljaszak (poprzednio w Grupie ZPR Media), a funkcję dyrektora sprzedaży objęła Katarzyna Zielonka (poprzednio w Grupie naTemat) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Od lewej: Katarzyna Zielonka, Mateusz Górecki i Karolina EljaszakArticle

Dwa tygodnie temu spółka 4fun Media zawarła umowę kupna od swojego głównego akcjonariusza Nova Group Cyprus 51 proc. udziałów serwisu naEkranie.pl. Cena wyniosła 2,48 mln zł.

Prezes naEkranie.pl Mateusz Górecki został powołany do zarządu 4fun Media. Jednocześnie 4fun Media zdecydowała o utworzeniu działu internetowego, który ma skonsolidować dotychczasowe działania w zakresie tworzenia treści w serwisach internetowych spółki i komunikację w mediach społecznościowych.

- Chcemy szybko rozwijać się w obszarze mediów elektronicznych, zarówno w zakresie komunikacji w social media, ale również tworzenia contentu oraz innowacyjnej reklamy natywnej. Mateusz Górecki będzie kierował nowym centrum przychodów w obszarze mediów cyfrowych oraz odpowiadał za adaptację technologii i zasobów redakcyjnych naEkranie.pl do tworzenia nowych serwisów internetowych i technologii interaktywnych oraz wsparcia redakcyjnego kanałów 4fun TV - opisuje Ross Newens, prezes 4fun Media.

W połowie sierpnia spółka 4fun.tv ustaliła wstępne warunki kupna aktywów firmy Mustache Warsaw, przede wszystkim sklepu internetowego Mustache.pl. Cena ma wynieść maksymalnie 480 tys. zł. Natomiast w czerwcu rada nadzorcza 4fun Media zgodziła się na zakup przez firmę za 1,9 mln zł 69,81 proc. udziałów spółki CupSell prowadzącej serwis z ubraniami i gadżetami z nadrukami.

Karolina Eljaszak i Katarzyna Zielonka na czele nowego działu

Z naszych informacji wynika, że dyrektorem działu internetowego 4fun Media została Karolina Eljaszak. W najbliższym czasie ma zarządzać rozwojem technologicznym i redakcyjnym obecnych i nowych serwisów grupy, zwłaszcza naEkranie.pl, oraz rozwojem strony i chatbota 4fun.tv.

Przez ostatnie sześć lat Karolina Eljaszak pracowała w Grupie ZPR Media. Początkowo odpowiadała za serwisy internetowe marki Eska, a ostatnio była redaktor naczelną stron Eska.pl, EskaRock.pl, HotPlota.pl, EskaCinema.pl i Eska.tv oraz pracowała przy rozwoju innych serwisów internetowych firmy. Wcześniej była wydawcą i szefem redakcji serwisów informacyjnych MM Moje Miasto (wtedy należały do Mediów Regionalnych, obecnie do Polska Press Grupy).

Z kolei funkcję dyrektora sprzedaży w nowym dziale 4fun Media objęła Katarzyna Zielonka. będzie odpowiadała za budowę działu sprzedaży obecnych i nowo powstających serwisów 4fun oraz nadzór i wsparcie działu sprzedaży naEkranie.pl.

Zielonka przez ostatni rok była zastępcą dyrektora reklamy w Grupie naTemat, odpowiadała tam głównie za rozwój części lifestyle’owej. Wcześniej pracowała m.in. w „MaleMenie” (kolejno jako zastępca dyrektora ds. reklamy i sponsoringu oraz dyrektor ds. reklamy, marketingu i PR), Edipresse Polska (odpowiadała tam za sprzedaż reklam w pismach „Viva!”, „Viva! Moda”, „Hot Moda and Shopping” i „Uroda”) oraz Grupie Onet (była odpowiedzialna na rozwój projektów reklamowych i marketingowych serwisu Sympatia.pl). Z branżą mediów jest związana od 23 lat.

Katarzyna Zielonka i Karolina Eljaszak raportują bezpośrednio do Mateusza Góreckiego, który jako członek zarządu 4fun Media odpowiada za obszar internetowy.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa 4fun Media zanotowała 11,4 mln zł wpływów sprzedażowych (po wzroście o 19 proc. w skali roku) oraz 1,45 mln zł zysku netto (wobec 650 tys. zł rok wcześniej). W ub.r. osiągnęła 3,95 mln zł zysku netto, z którego 2,44 mln zł wypłaciła w czerwcu w formie dywidendy.

Dołącz do dyskusji: 4fun Media tworzy dział internetowy, Mateusz Górecki, Karolina Eljaszak i Katarzyna Zielonka

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TV
Patrzę na stronę Eska.pl i... to jest żart, a nie strona.
odpowiedź
User
nick
A moze pan nie jest targetem? Bo statystyki mowia same za siebie.
odpowiedź
User
zdf
mam pytanie poco ten kanał istnieje .niema on nic do przekazania jedynie tandetę i szmirę . widać jedno że propagowanie tego typu zapchaj dziur niczemu nie służy . . zamiast tego może powstanie kanał TANDETA SZMIRA TV non stop dla naiwnych .
odpowiedź