SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

71 proc. polskich internautów korzysta z sieci codziennie

71 proc. polskich internautów, czyli 10 proc. więcej niż wśród użytkowników na całym świecie, zagląda codziennie do sieci – wynika z badania Grupy TNS. Więcej czasu niż serwisy społecznościowe zajmuje im poczta emailowa.

Wśród internautów z całego świata 61 proc. korzysta z sieci codziennie, podczas gdy telewizję ogląda każdego dnia tylko 54 proc., radia słucha 36 proc., a prasę czyta 32 proc. Natomiast w Polsce codziennie zagląda do internetu aż 71 proc. w ogóle korzystających z niego osób, a prasę czyta każdego dnia jedynie 22 proc.

Zaangażowanie użytkowników sieci – określone na podstawie badania w skali od 0 do 100 proc. – okazuje się najwyższe w Egipcie (56 proc.) i Chinach (54 proc.), natomiast najniższe – w Japonii (20 proc.), Danii (25 proc.) i Finlandii (26 proc.). Wśród polskich internautów ten wskaźnik wynosi 46 proc., czyli podobnie jak wśród użytkowników z Wielkiej Brytanii (43 proc.) i Francji (48 proc.).

W Polsce przeciętny internauta dłużej korzysta w sieci z poczty emailowej niż z serwisów społecznościowych. Ta pierwsza czynność tygodniowo zajmuje mu średnio 4 godziny, a ta druga – 3,4 godziny. Podobna proporcja jest zachowana wśród internautów z krajów określanych jako rozwinięte – 5,1 godziny tygodniowo na maile, 3,8 godzin – na serwisy społecznościowe. Z kolei w państwach będących tzw. rynkami wschodzącymi użytkownicy sieci dłużej korzystają z portali społecznościowych (średnio przez 5,2 godziny w tygodniu) niż z poczty elektronicznej (4 godziny tygodniowo).

Badanie zachowań internautów z całego świata zostało zrealizowane przez Grupę TNS w 46 krajach, w których mieszka 88 proc. wszystkich użytkowników sieci. Ogółem wywiady przeprowadzono wśród 50 tys. osób. W Polsce realizacją badania zajął się Pentor Research International, który należy do Grupy TNS.

Dołącz do dyskusji: 71 proc. polskich internautów korzysta z sieci codziennie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
woo
"71 proc. polskich internautów, czyli 10 proc. więcej niż wśród użytkowników na całym świecie"
"Wśród internautów z całego świata 61 proc. korzysta z sieci codziennie"

to nie 10%, tylko 10 PUNKTÓW PROCENTOWYCH więcej!!!

czy ten element wycofano z programu szkoły w ostatnich latach, czy co?
odpowiedź