SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Accenture z 43,2 mld dolarów rocznych przychodów, ponad 8, 7 mld z działalności marketingowej

Amerykański koncern doradczy Accenture w zakończonym roku finansowym 2019 osiągnął przychody przekraczające 43,2 mld dolarów, a zysk netto spółki zwiększył się do kwoty 4,85 mld dol. Coraz większe znaczenie dla wyników koncernu ma działalność związana z segmentem marketingowym, który osiągnął przychody w wysokości 8,76 mld dolarów.

Article

W zakończony w sierpniu roku finansowym firma Accenture osiągnęła przychody w wysokości przekraczającej 43,2 mld dol., co oznacza wzrost o 5 proc. rok do roku. Najwyższe przychody na poziomie 19,99 mld wypracowano w Ameryce Północnej, zaś w Europie zamknęły się one kwotą 14,68 mld dol.

W raportowanym okresie Accenture wypracowała zysk netto w kwocie 4,85 mld dol. To więcej w porównaniu z poprzednim rokiem, w którym ten parametr oznaczał kwotę 4,21 mld dol.

Coraz większą rolę w wynikach biznesowych Accenture ma dział Communications, Media & Technology (CMT), którego częścią jest firma Accenture Interactive zajmująca się szeroko pojętym marketingiem. W raportowanym roku finansowym dokonała ona kilku znaczących przejęć, m.in. agencji Karmarama, The Monkeys, Rothco oraz Droga5.

W efekcie dział CMT w ciągu roku wykazał przychody w wysokości 8,76 mld dol., o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. W porównaniu z nim większe przychody (12 mld dol.) zanotował jedynie segment Products.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Accenture z 43,2 mld dolarów rocznych przychodów, ponad 8, 7 mld z działalności marketingowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl