SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Bodnar w Kapitule Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca

Po zakończeniu kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar został nowym członkiem Kapituły Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca.

(screen: YouTube/RMF24)Article

„Po zakończeniu kadencji RPO nie kończę pracy na rzecz obywateli, Konstytucji i państwa. Wspieram Fundusz Obywatelski, który dba o tworzenie wspólnoty świadomych, korzystających ze swoich praw i gotowych ich bronić obywateli i obywatelek” – mówi cytowany w komunikacie Adam Bodnar.

Członkami Kapituły Funduszu Obywatelskiego są dotychczas profesorowie: Ewa Łętowska - pierwsza polska Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Strzembosz - były prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu oraz Andrzej Zoll - Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2000–2006. Rolą Kapituły jest czuwanie nad funkcjonowaniem Funduszu Obywatelskiego.

„Od początku działalności Funduszu Obywatelskiego wspierają go autorytety osób, które tworzyły najważniejsze konstytucyjne organy w Polsce. Cieszę się, że do Kapituły dołączył prof. Adam Bodnar, który jako RPO był głosem społeczeństwa obywatelskiego w Polsce” - mówi Jan Jakub Wygnański, współtwórca Funduszu Obywatelskiego.

Fundusz Obywatelski, prowadzony przez Fundację dla Polski, jest niezależną inicjatywą finansowaną przez obywateli dla obywateli. Wspiera oddolne inicjatywy w następujących obszarach: prawa człowieka, prawa kobiet, prawa osób LGBT+, niezależność sądownictwa, kontrola instytucji publicznych i działania strażnicze, rozmowa mimo różnic, działania przeciw mowie nienawiści i radykalizacji, wybory i działania profrekwencyjne, wsparcie uchodźców i migrantów.

Działając od 2016 roku, Fundusz sfinansował ponad 80 inicjatyw na łączną kwotę 1,2 mln zł. Wśród nich są zarówno znane ogólnopolskie organizacje takie jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka (projekt „Bezpieczeństwo a wolność. Prawa człowieka w czasie pandemii”) i akcja Tour de Konstytucja PL, jak i grupy nieformalne oraz aktywiści działający lokalnie.

Czytaj też: Rzecznik Praw Obywatelskich: „Lex TVN” godzi w interesy gospodarcze Polski

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Bodnar w Kapitule Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SłuchaczX
Zaskoczenie
odpowiedź
User
Miejscowy
No a czyje konkretnie pieniądze rozdziela ten fundusz ?
odpowiedź
User
Sajas
No a czyje konkretnie pieniądze rozdziela ten fundusz ?

Fundusz Obywatelski, prowadzony przez Fundację dla Polski, jest niezależną inicjatywą finansowaną przez obywateli dla obywateli.

Nie ma za co pisowski tłuczku.
odpowiedź