SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Sawicki prezesem Netii

Rada nadzorcza Netii powołała Adama Sawickiego na stanowisko prezesa zarządu spółki, z którego w lutym br. zrezygnował Mirosław Godlewski. Sawicki wcześniej pracował m.in. w KGHM Polska Miedź, Ruch Internet i GTS Central Europe Group.

Adam SawickiAdam Sawicki

Adam Sawicki funkcję prezesa Netii zacznie pełnić 2 czerwca.

- Przejmuje odpowiedzialność za dalszy rozwój biznesu, opartego na bardzo solidnych podstawach, z dużym portfolio atrakcyjnych dla klientów produktów i usług, które - wierzę - zwiększą wartość spółki dla akcjonariuszy - przekonuje George Karaplis, przewodniczący rady nadzorczej Netii. - Adama Sawickiego znam od ponad 10 lat i bardzo go cenię, zarówno jako eksperta rynku telekomunikacyjnego jak i przede wszystkim lidera biznesu i mądrego człowieka - rekomenduje Mirosław Godlewski.

Godlewski po 7 latach pracy zrezygnował z funkcji prezesa firmy w lutym br. (więcej na ten temat).

Adam Sawicki w ostatnim czasie Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 roku pracował jako dyrektor ds. korporacyjnych w KGHM Polska Miedź, a w latach 2011-2012 był prezesem Ruch Internet, spółki Grupy Ruch działającej na rynku e-commerce. W latach 2008-2011 kierował GTS Central Europe Group, zarządzając połączeniem pięciu niezależnych podmiotów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku jako konsultant w dziale rozwoju biznesu w szwedzkiej firmie Telia Swedtel. Przez kolejne lata pracował w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji.

Jest absolwentem ekonomii i zarządzania Uniwersytetu Sztokholmskiego. Ukończył także program dla dyrektorów generalnych na Harvard Business School.

Dołącz do dyskusji: Adam Sawicki prezesem Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl