SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adobe: Digital Publishing Suite w wersji Enterprise

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek wersji Enterprise Edition oprogramowania Adobe Digital Publishing Suite.

Adobe Digital Publishing Suite to zestaw gotowych usług udostępnianych w hostingu oraz technologii przeglądania, które umożliwiają tworzenie, dystrybucję, sprzedaż i analizę magazynów, gazet i innych publikacji cyfrowych. Publikacje te są przeznaczone do czytania na tabletach Android, takich jak Motorola Xoom i Samsung Galaxy Tab, oraz na tabletach RIM PlayBook i iOS.

Enterprise Edition umożliwia dużym wydawnictwom wdrażanie własnych rozwiązań do publikowania na tabletach bez zakłócania dotychczasowych procesów i infrastruktury. Oprogramowanie będzie obsługiwać subskrypcje magazynów i gazet w serwisach Apple App Store i Google One Pass.

Digital Publishing Suite w wersji Enterprise umożliwia wydawnictwom wdrażanie zindywidualizowanych rozwiązań publikacyjnych w oparciu o narzędzia Adobe Creative Suite 5, które są ściśle zintegrowane z pakietem Adobe Online Marketing Suite, dotychczasowymi platformami wydawniczymi zaplecza i systemami subskrypcji innych dostawców.

Wydawcy mogą publikować wersje elektroniczne w swoich serwisach internetowych oraz za pośrednictwem dostawców treści lub serwisów obsługujących urządzenia mobilne.

Wersja Enterprise Edition pakietu jest przeznaczona dla dużych wydawców. Jest już wykorzystywana do udostępniania tytułów na tabletach przez takie wydawnictwa jak Bonnier, Condé Nast, Globo Media Group, Martha Stewart Living Omnimedia i National Geographic.

Oprogramowanie zawiera:
- usługi dystrybucji (Distribution Service), które umożliwiają przechowywanie publikacji elektronicznych oraz udostępnianie ich na wielu różnych urządzeniach z systemami Android, iOS i RIM QNX;
- usługi analityczne (Analytics Service), które pozwalają analizować i optymalizować treść publikacji i reklam z wykorzystaniem dostarczanych raportów lub przez konto Adobe SiteCatalyst;
- usługi tworzenia przeglądarek (Viewer Builder Service), które umożliwiają podgląd, testowanie i tworzenie przeglądarek oznaczonych marką i podpisem wydawcy;
- usługi handlu elektronicznego (E-commerce Service) umożliwiające sprzedaż publikacji za pośrednictwem serwisów obsługujących urządzenia mobilne, takich jak Apple App Store i Android Market, oraz cyfrowych kanałów sprzedaży detalicznej i przez bezpośrednie subskrypcje u wydawców;
- usługa Folio Producer Service, która umożliwia wysyłanie treści bezpośrednio z oprogramowania Adobe InDesign CS5, co pozwala organizować i tworzyć publikacje cyfrowe przygotowane do produkcji.

Digital Publishing Suite pozwala bezpośrednio uwzględniać uprawnienia odbiorców dzięki integracji z firmami prowadzącymi subskrypcję. Umożliwia to wydawcom m.in. wykorzystywanie dotychczasowych kont odbiorców publikacji drukowanych i oferowanie pakietów publikacji drukowanych i elektronicznych.

Pakiet jest ściśle zintegrowany z oprogramowaniem Creative Suite 5, które agencje reklamowe i projektowe mogą wykorzystywać do integracji reklam z publikacjami wysyłanymi na tablety przez Digital Publishing Suite. Wieloplatformowe przeglądarki umożliwiają dystrybucję treści do wielu tabletów z różnymi systemami operacyjnymi (obecnie dostępne są wersje na tablety z systemami iOS i Adobe AIR for Android, wkrótce będzie także dostępna wersja na RIM Playbook). Ponadto niezależni projektanci i różni dostawcy systemów wydawniczych mogą rozszerzać Digital Publishing Suite w celu zautomatyzowania tworzenia plików .folio (wcześniejsza nazwa: .issue) i usprawnienia procesu publikowania na tabletach.

Wersja Enterprise Edition pakietu Digital Publishing Suite jest już dostępna. Usługa Folio Producer Service będzie dostępna pod koniec II kwartału 2011 roku. Wówczas ma też pojawić się wersja Professional Edition pakietu Publishing Suite, przeznaczona dla wydawnictw potrzebujących gotowego rozwiązania do natychmiastowego publikowania treści na tabletach. Integruje się ona ściśle z narzędziami Creative Suite 5 i umożliwia dostęp do podstawowych usług Digital Publishing Suite.

Dołącz do dyskusji: Adobe: Digital Publishing Suite w wersji Enterprise

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl