SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agata Rowińska szefową telewizji wPolsce.pl. „Pełnowartościowa stacja publicystyczno-informacyjna”

W ciągu najbliższych tygodni internetowa telewizja wPolsce.pl (Fratria) ma pojawić się w pierwszych sieciach kablowych. - Jesteśmy już blisko uzyskania koncesji z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Michał Karnowski. Redaktorem naczelnym telewizji została Agata Rowińska.

Michał Karnowski, fot. FratriaArticle

Studio telewizyjne wPolsce.pl uruchomione zostało 19 czerwca br. Od początku ma charakter telewizji internetowej, lecz właściciel - spółka Fratria - dąży do zmiany tego stanu rzeczy. W serwisie emitowane jest przed południem kilkugodzinne pasmo publicystyczne, m.in. z wywiadami i przeglądami prasy. Gospodarzami są dziennikarze „W Sieci” i wPolityce.pl.

Michał Karnowski, który z ramienia Fratrii uruchamiał projekt, a także w pierwszej jego fazie odpowiadał zań całościowo, mówi nam, że Fratria jest już blisko uzyskania koncesji z KRRiT na nadawanie w sieciach kablowych. - Niedawno dostaliśmy z Rady prośbę o niewielkie uzupełnienie dokumentów, dosłownie detale. Dokumenty zostały już uzupełnione. Spodziewamy się, że na początku września zarówno będziemy mieli koncesję na nadawanie kablowe, jak i zaczniemy proces wprowadzania projektu do sieci kablowych - zapewnia.

Jak się dowiadujemy, do nadawcy zgłosiło się już kilkunastu lokalnych nadawców kablowych, a także kilka sieci hotelowych, z wnioskiem o nadawanie u nich programu wPolsce.pl. - Dopinamy te umowy - mówi krótko Michał Karnowski.

Zdaniem Karnowskiego, już we wrześniu telewizja Fratrii będzie nadawała jako pełnowartościowa stacja publicystyczno-informacyjna, z własnymi serwisami informacyjnymi, studiem sejmowym i nadająca na żywo. - Docelowo chcemy, żeby to było do 12 godzin transmisji na żywo. We wrześniu zaczniemy od 6 godzin, w okolicach stycznia powinniśmy dobić do tych 12 godzin na żywo - mówi Michał Karnowski.

Z początkiem sierpnia mianowano nową redaktor naczelną stacji - została nią Agata Rowińska. I to ona prowadzi teraz rekrutację: stacja szuka prezenterów i ludzi z tzw. zaplecza producenckiego. Docelowo zatrudnionych przy projekcie ma być co najmniej 10 osób.

Na stronie internetowej wPolityce.pl Michał Karnowski zaapelował do widzów o wsparcie projektu: - Plan rozwoju telewizji jest ostrożny, zakłada bardzo spokojną budowę krok po kroku - na więcej nie pozwala nam budżet. Jeśli jednak ktoś z państwa zechciałby to dzieło wesprzeć, to pojawiłaby się szansa na przyspieszenie - napisał. Stacji szczególnie brakuje narzędzi do relacjonowania na żywo wydarzeń z terenu. - Koszt uzupełnienia tego sprzętu (planujemy zastosować rozwiązania nowatorskie, wielokrotnie tańsze od używanych przez wielkie telewizje) szacujemy na ok. 100 tysięcy złotych. Gdyby była możliwość wsparcia z Państwa strony, to będziemy za nie bardzo wdzięczni. Każda pomoc przybliża nas do celu jaką jest zbudowanie służącej Polsce niezależnej stacji publicystyczno-informacyjnej - czytamy w apelu.

Według badania Gemius/PBI w drugiej połowie czerwca witrynę wPolsce.pl odwiedziło 72,6 tys. realnych użytkowników, którzy wykonali 146,7 tys. odsłon, a każdy korzystał z niej przeciętnie przez 6 minut i 6 sekund.

Liderem kanałów informacyjnych jest w naszym kraju TVN24.

Dołącz do dyskusji: Agata Rowińska szefową telewizji wPolsce.pl. „Pełnowartościowa stacja publicystyczno-informacyjna”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sin
"Pełnowartościowa" :-D
odpowiedź
User
Ryt
Agata brawo
odpowiedź
User
r
Powodzenia Agata!
odpowiedź