SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Michajłow zrezygnowała z wywiadów politycznych w Radiu Gdańsk. „Ostatnio z mojego punktu widzenia były niemożliwe”

Dziennikarka Radia Gdańsk Agnieszka Michajłow wyjaśniła, dlaczego zrezygnowała z prowadzenia porannego cyklu wywiadów „Rozmowa kontrolowana”. - Starałam się być zadziorna, bywałam złośliwa, zawsze chciałam być obiektywna i byłam uczciwa. Chcąc być taką nadal, biorąc pod uwagę różne okoliczności zewnętrzne i wewnętrzne zdecydowałam, że dalej już nie chcę i nie mogę rozmawiać z politykami w Radiu Gdańsk - stwierdziła.

Agnieszka Michajłow, fot. Radio GdańskArticle

O tym, że „Rozmowa kontrolowana” niebawem zniknie z ramówki Radia Gdańsk, informowaliśmy już pod koniec lipca. Audycja była jeszcze emitowana do końca sierpnia, przy czym większość wydań prowadziła Beata Gwoździewicz.

Od poniedziałku w porze emisji „Rozmowy kontrolowanej”, o godz. 8:30, pojawił się nowy cykl wywiadów - „Gość dnia Radia Gdańsk”.

Agnieszka Michajłow, która najczęściej prowadziła „Rozmowę kontrolowaną”, została w Radiu Gdańsk kierownikiem nowo utworzonej redakcji reportażu i edukacji. Jednocześnie nadal pełni funkcję zastępcy sekretarza.

W poniedziałek Agnieszka Michajłow na Facebooku poinformowała, że po 18 lat przestała prowadzić poranne wywiady w Radiu Gdańsk o tematyce politycznej.

- Rozmowy polityczne nigdy nie były łatwe, przez wiele ostatnich lat były trudne, a ostatnio bardzo trudne, z mojego punktu widzenia niemożliwe. Moje „Rozmowy kontrolowane” rzadko się podobały politykom i o to mi chodziło. Niektórzy mnie nie lubili, krytykowali, mieli pretensje, ale przychodzili - stwierdziła.

- Starałam się być zadziorna, bywałam złośliwa, zawsze chciałam być obiektywna i byłam uczciwa. Chcąc być taką nadal, biorąc pod uwagę różne okoliczności zewnętrzne i wewnętrzne zdecydowałam, że dalej już nie chcę i nie mogę rozmawiać z politykami w Radiu Gdańsk - podkreśliła dziennikarka.

- Zostawiam kawałek mojego radiowego życia za sobą. Zostawiam tylko dobre wspomnienia. Spuszczam zasłonę milczenia nad tymi, którzy domagali się mojego zwolnienia z pracy, którzy próbowali mnie zastraszyć, którzy nękali mnie telefonami i smsami, którzy pisali na mnie obrzydliwe donosy. W Radiu Gdańsk na razie zostaję - dodała Agnieszka Michajłow.

 

Według danych Radia Track od lutego do lipca br. Radio Gdańsk miało 6,6 proc. udziału w rynku słuchalności w Trójmieście.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Michajłow zrezygnowała z wywiadów politycznych w Radiu Gdańsk. „Ostatnio z mojego punktu widzenia były niemożliwe”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hd
Może trzeba dać do Radia Gdańsk Kurskiego? On podobno przywraca prawdziwie wolne media.
odpowiedź
User
TWbolkowniagdańska
Tak to jest jak się zostawi resortowych, esbecję, agenturę sowiecką na ważnych stanowiskach, po 89 roku było ich może kilka tysięcy, teraz pewnie z rodzinami ze sto tysięcy jest tych ludzi w redakcjach, urzędach w polityce, niech z Jaconiem zrobi radio prywatne "Utracony raj tuskolandu" i zaproszą jeszcze do siebie Lisa bezstronnego politycznie aż do bólu etycznego dziennikarza
odpowiedź
User
dr Kidler
Pani Redaktor, wielki SZACUNEK. Och, gdyby było więcej takich dziennikarzy jak Pani...
Wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia.
odpowiedź