SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora bierze do 170 mln zł kredytu pod zastaw siedziby. „Inwestycje w ciekawe przedsięwzięcia”

Agora uzyskała limit kredytowy w Banku Pekao w wysokości do 170 mln zł. Środki pochodzące z kredytu spółka chce przeznaczyć m.in. na nowe inwestycje.

Grzegorz KossakowskiArticle

- Umowa, którą właśnie podpisaliśmy, wpisuje się w plany rozwoju Grupy Agora na najbliższe lata, ogłoszone na początku 2014 r. Zakładamy w nich, oprócz rozwoju organicznego, także możliwość inwestycji w ciekawe przedsięwzięcia funkcjonujące na atrakcyjnych rynkach - mówi Grzegorz Kossakowski, członek zarządu Agory. - Chcielibyśmy przeznaczyć dostępne środki na wzmocnienie portfela naszych aktywów o projekty poszerzające lub uzupełniające obszary działalności Grupy Agora - dodaje.

Limit kredytowy podzielony został na trzy kwoty. 34,9 mln zł to kredyt refinansujący przeznaczony na spłatę kredytu konsorcjalnego z 2012 roku.

Do 100 mln zł to wysokość kredytu terminowego, który spółka będzie miała prawo wykorzystać do 31 maja 2015 r. Środki te będą mogły zostać przeznaczone na zakup majątku, akcji, przedsiębiorstw z ograniczeniem do przedsięwzięć z branży medialnej i reklamowej (lub pokrewnej) oraz na finansowanie wydatków o charakterze obrotowym. Kredyt ten będzie spłacany przez Agorę w 13 równych ratach kwartalnych, począwszy od 30 czerwca 2016 roku do 30 czerwca 2019 roku.

Pozostałe 35 mln zł to kredyt na rachunku bieżącym przeznaczony na finansowanie wydatków spółki w ramach bieżącej działalności.

Limit kredytowy będzie zabezpieczony m.in. hipoteką na nieruchomościach położonych w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 (tam znajduje się główna siedziba spółki). Ponadto mogą być ustanawiane zabezpieczenia w postaci zastawów rejestrowych na innych aktywach firmy i jej przyszłych aktywach.

>>> Nagrodzono najlepsze okładki prasowe. GrandFront 2013 dla „Rzeczpospolitej” (fotogaleria)

W I kwartale br. Agora miała 254 mln zł przychodów i 9,6 mln zł straty netto (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora bierze do 170 mln zł kredytu pod zastaw siedziby. „Inwestycje w ciekawe przedsięwzięcia”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
ale jaja ;)
odpowiedź
User
gril
cienko piszczą, to moze byc gwozdz do trumny.
odpowiedź
User
analityk
W tym samym czasie odszedł Jaruzelski i odchodzi Agora. Koniec epoki komunistów.
odpowiedź
User
:P
@ANALityk Twoja ksywka jest doskonala - faktycznie robisz g... prognozy,
odpowiedź
User
polpot
hurra
odpowiedź