SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wykreślono poprzednią hipotekę na siedzibie Agory, bo firma spłaciła limit kredytowy

W minionym tygodniu Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa wykreślił hipotekę umowną na prawie Agory do jej siedziby przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie, Hipoteka była zabezpieczeniem spłaty wielocelowego limitu kredytowego, który spółka zaciągnęła w maju 2014 roku.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Hipoteka została wykreślona, ponieważ Agora spłaciła wszystkie zobowiązania (także prowizję i odsetki) z wielocelowego limitu kredytowego zaciągniętego w maju 2014 roku w Banku Pekao SA.

Przy czym Agora w maju br. zawarła z DNB Bank Polska umowę dotyczącą limitu kredytowego w wysokości do 135 mln zł, na który składa się m.in. do 25 mln zł kredytu nieodnawialnego na spłatę poprzedniego limitu kredytowego. W ramach zabezpieczenia spłaty na siedzibie firmy (budynku i działce, na której się znajduje) ustanowiona została hipoteka o wartości 202,5 mln zł.

Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży za 19 mln zł netto działki przy swojej siedzibie głównej. We wrześniu firma za 19 mln zł sprzedała Discovery 51 proc. udziałów nadawcy stacji Metro TV (49 proc. udziałów Discovery kupiło pod koniec ub.r. za 14 mln zł).

Ponadto jesienią ub.r. sprzedała za 9,7 mln zł swoją łódzką siedzibę, a w lipcu br. wystawiła na sprzedaż trójmiejską (chce za nią otrzymać 11 mln zł).

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty netto. We wrześniu i październiku br. spółka za 21,7 mln skupiła od inwestorów giełdowych 2,28 proc. swoich akcji w celu umorzenia ich.

Dołącz do dyskusji: Wykreślono poprzednią hipotekę na siedzibie Agory, bo firma spłaciła limit kredytowy

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Er
Dlug goni dlug..oj po latach medrkowania na czerskiej musi byc nietęgo..
odpowiedź
User
pavv
Kredyty są czymś normalnym w biznesie przy czym kredyt ma za zadanie inwestycje które spowodują w niedalekiej przyszłości zwiększenie zysków. W przypadku Agory zysków specjalnie nie widać no chyba, że mowa o jednorazowych zyskach ze sprzedaży nieruchomości.
odpowiedź
User
taktak!
Kredyty są czymś normalnym w biznesie przy czym kredyt ma za zadanie inwestycje które spowodują w niedalekiej przyszłości zwiększenie zysków. W przypadku Agory zysków specjalnie nie widać no chyba, że mowa o jednorazowych zyskach ze sprzedaży nieruchomości.


to przez nieuczciwą konkurencję ze strony firm państwowych, które rezygnują z reklamowaina się w gazecie, która jest w pierwszej trójce o najwyższej sprzedaży i najwyższą sprzedażą wśród nie-tabloidów... na rzecz gazetek prawicowych, które nawet razem wzięte nie mają takiego nakładu jak "upadająca" gazeta wyborcza. rynek może kiedyś wróci do niemotywowanych politycznie działań, to i Agora wyjdzie na prostą ;)
odpowiedź