SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora udostępnia swoje biura firmom i osobom prywatnym. „Powierzchnia udostępniania jeszcze się zwiększy”

W związku z trwającą pandemią, wiele redakcji przeszło na tryb zdalny pracy, w biurach pojawiają się jedynie niezbędne osoby, bez których nie ukazałaby się gazeta czy program. Jedną z firm, która przeszła na pracę zdalną jest Agora, w związku z czym spółka pozbyła się części pomieszczeń, część udostępnia innym organizacjom oraz oferuje najem indywidualny.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)

Już w połowie 2020 roku Agora zrezygnowała z wynajmu 10 lokali, w których dotychczas mieściły się lokalne redakcje „Gazety Wyborczej”. Natomiast we wrześniu 2020 roku informowaliśmy, że przestrzeń redakcyjna dla „Gazety Wyborczej” będzie zmniejszona o 40 proc., zamiast biurek obowiązują zw. "wspólne stoły" i elastyczne miejsca pracy, które nie są przypisane konkretnemu pracownikowi.

Redakcje w trybie zdalnym

Obecnie w trybie zdalnym pracuje zarówno zespół Gazeta.pl, jaki i „Gazety Wyborczej”, w redakcji mają się pojawiać jedynie niezbędne osoby. Na początku br. kierownictwo Agory, aby uregulować kwestię funkcjonowania zespołów poza biurem, wprowadziło dokument zawierający zasady pracy zdalnej.

Jednak związki zawodowe uważają, że został on przyjęty z pominięciem prawa, ponieważ nie był z nimi konsultowany. Na początku kwietnia ma odbyć się spotkanie z przedstawicielami firmy i związkowcami, podczas którego obie strony będą dyskutować nad wspólnym porozumieniem, określającym prawa i obowiązki pracowników.

Wynajem biur dla firm, najem indywidualny

Zapytaliśmy Agorę, o ile zmniejszono powierzchnię biurową w związku z pandemią i ile biur zlikwidowano. Bartosz Hojka, prezes Agory odpowiedział nam, że „to wszystko jest jeszcze płynne”.

- Ostatecznie te liczby będą zależały od tego, w jakiej formule i kiedy wrócimy do biura, natomiast w tej chwili udostępniamy już bardzo dużą część powierzchni Agory pod wynajem dla innych firm, a nawet wynajem indywidualny. Pewnie ta powierzchnia, którą będziemy udostępniać innym przedsiębiorstwom jeszcze się zwiększy - zaznacza.

W „Zasadach pracy zdalnej” Agory wymieniono m.in. możliwość pracy zdalnej poza granicami RP na wyłączną odpowiedzialność pracownika lub współpracownika; zapisy dotyczące nadgodzin (wyłącznie za zgodą przełożonego lub na jego polecenie w szczególnie uzasadnionych przypadkach); czy kwestii ewidencji czynności, czasu i okresu pracy. Spółka musi zapewnić niezbędny sprzęt służbowy do pracy zdalnej; może także przeprowadzić zdalną kontrolę aktywności pracownika podejmowanych w czasie pracy (telefonicznie lub za pomocą innych środków komunikacji).

W ub.r. Agora wzrost wyników osiągnęła jedynie w pionie internetowym - przychody zwiększyły się o 2,3 proc., a zysk EBITDA z 28,9 do 45,1 mln zł. Segment outdoorowy zanotował spadek wpływów o 37,9 proc., radiowy - o 22,5 proc., a pion filmowo-książkowy (obejmujący głównie kina Helios) miał 17,2 mln zł straty EBITDA.

Dołącz do dyskusji: Agora udostępnia swoje biura firmom i osobom prywatnym. „Powierzchnia udostępniania jeszcze się zwiększy”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
literat
"Wspólne stoły" - a dlaczego też nie wspólne toalety ?
odpowiedź
User
plo
jak sprzedadzą siedzibę to zarząd przytuli premię
odpowiedź
User
Leming
Na Czerskiej walczą już o przetrwanie
odpowiedź