SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związkowcy z Agory będą reprezentować także pracowników Heliosa

Do działającej przy Agorze i Inforadiu „Solidarności” zapisało się kilka osób pracujących w Heliosie. Dzięki temu związek będzie mógł reprezentować także pracowników tej spółki.

Article

- Wczoraj przyjęliśmy do naszego związku kilka osób pracujących w Heliosie S.A. - tym samym objęliśmy swoim działaniem również tą spółkę. Dziękujemy za zaufanie i od dzisiaj działamy razem dla dobra pracowników - poinformowano na facebookowym fanpage’u „Solidarności” przy Agorze i Inforadiu (ta druga spółka to nadawca Radio TOK FM).

Zaznaczono, że pracownicy Heliosa zainteresowani przystąpieniem do związku zawodowego mogą kontaktować się z jego sekretarzem Zbigniewem Bajorem.

 

Zwolnienia grupowe w Heliosie i Agorze

W drugiej połowie listopada w spółce Helios, zarządzającej siecią kin, rozpoczęły się zwolnienia grupowe. W efekcie konsultacji z pracownikami ustalono, że zwolnienia obejmą do 53 osób, ponadto w wyniku nieprzedłużeniu wybranych umów i nieobsadzaniu wakatów zatrudnienie zmniejszy się o kolejne 16 etatów.

„Solidarność” działająca przy Agorze i Inforadiu wyjaśniła, że nie może reprezentować pracowników Heliosa w rozmowach o zwolnieniach grupowych. - Przez ostatnie lata nikt z kin Helios nie zdecydował się do nas zapisać. A to powoduje, że nie możemy reprezentować kogoś, kto nie udzielił nam do tego pełnomocnictwa - tłumaczono.

Równocześnie przeprowadzono zwolnienia grupowe w spółce Agora: objęły 84 osoby, uruchomiono też kolejną odsłonę programu dobrowolnych odejść. Warunki zwolnień zarząd spółki uzgodnił ze związkowcami.

Agora szacuje, że na zwolnienia wyda ok. 3,6 mln zł, a od przyszłego roku dzięki mniejszemu zatrudnieniu będzie oszczędzać ok. 6,7 mln zł rocznie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na koniec września br. stałe zatrudnienie w grupie kapitałowej Agora wynosiło 2 360 etatów, o 57 więcej niż rok wcześniej. Latem na dodatki inflacyjne dla najmniej zarabiających pracowników firma przeznaczyła 3,1 mln zł.

W trzecim kwartale br. grupa Agora przy minimalnym wzroście wpływów, o 0,3 proc. do 267,2 mln zł, zanotowała 24,5 mln zł straty netto. Koszty operacyjne firmy zwiększyły się o 4,7 proc., na niekorzyść zadziałały też słaby złoty i wyższe stopy procentowe.

Dołącz do dyskusji: Związkowcy z Agory będą reprezentować także pracowników Heliosa

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No więc
Są już na równi pochyłej, bez nadziei na odwrócenie trendu. Tak to bywa piewcy wolnego rynku padli jego ofiarą. Nie martwi mnie to w tym przypadku jestem wręcz zadowolony.
odpowiedź
User
Oglądam zdalnie
Przecież kina są zamknięte przez plandemie
odpowiedź
User
Agora_man
Brawo!
Wasze ineresów będzi chronił związek i tylko dore rzeczy dla Was z tego wynukają.
odpowiedź