SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora za 8,65 mln zł sprzedaje swoją siedzibę w Gdańsku

Agora zawarła warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości w Gdańsku, w których mieści się obecnie m.in. trójmiejska redakcja „Gazety Wyborczej”. Łączna cena transakcji wyniesie 8,65 mln zł.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Umowa dotyczy prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości gruntowych przy ul. Wełniarskiej 19/20 oraz ul. Tkackiej 7/8 w Gdańsku (o łącznej powierzchni około 347 metrów kwadratowych) oraz położonego na nich budynku administracyjno-mieszkalnego o powierzchni netto około 1508 metrów kwadratowych.

Agora w komunikacie giełdowym sprzedaż tych nieruchomości uzasadnia tym, że obecnie nie wykorzystuje efektywnie całej ich powierzchni na swoją działalność operacyjną. Obecnie mieści się tam przede wszystkim trójmiejskie redakcje „Gazety Wyborczej” i rozgłośni Grupy Radiowej Agory, a także regionalne działy sprzedaży reklam.

Cena sprzedaży nieruchomości to 8,65 mln zł netto. Agora szacuje, że wpływ tej transakcji na wynik operacyjny firmy w pierwszym kwartale br. wyniesie ok. 5,6 mln zł.

- Wartość nieruchomości będącej przedmiotem umowy nie jest istotna z punktu widzenia spółki, jednakże zarząd uznał, że ze względu na jednorazowy i pozaoperacyjny charakter transakcji oraz jej pozytywny wpływ na wyniki operacyjne Grupy Agora w pierwszym kwartale 2018 r., informacja o niej powinna zostać przekazana do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego - zaznaczyła Agora w komunikacie giełdowym.

Agora sprzedała już nieruchomości w Łodzi i Warszawie

Pod koniec 2016 roku Agora zawarła warunkowe umowy sprzedaży dwóch nieruchomości: swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł (firma zdecydowała się wynajmować tam mniejszą powierzchnię) i działki przy swojej warszawskiej siedzibie za 19 mln zł. W grudniu ub.r. poinformowała, że druga transakcja zostanie sfinalizowana do końca lutego br.

Na początku września ub.r. Discovery Polska skorzystało z opcji kupna od Agory 51 proc. udziałów spółki Green Content nadającej kanał Metro TV. Cena wyniosła 19 mln zł, a wpływ na wynik netto Agory w ub.r. - 11,4 mln zł. 49 proc. udziałów Green Content zostało przejęte od Agory przez Discovery Polska w grudniu 2016 roku za 14 mln zł.

Z końcem ub.r. Agora zakończyła wydawanie miesięcznika ogrodniczego „Magnolia” i dwumiesięcznika wnętrzarskiego „Dom & Wnętrze”, jednocześnie uruchomiła dwutygodnik dla nastolatków „Mój Spot”. Z kolei należąca do firmy spółka Helios rozmawia z dwoma menedżerami o uruchomieniu sieci lokali gastronomicznych.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa Agory zanotowała 835,1 mln zł wpływów (po spadku o 2,7 proc. w skali roku) i 7 mln zł straty netto (wobec 24,9 mln zł rok wcześniej). Znacząco zmalały przychody firmy w segmentach prasy i druku, a mocno wzrosły w pionie filmowo-książkowym.

Dołącz do dyskusji: Agora za 8,65 mln zł sprzedaje swoją siedzibę w Gdańsku

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Michnikowszczyzna wyprzedaje majątek.
odpowiedź
User
Ojejku
Przyjdzie niedługo czas że nie będzie już co sprzedać. ..
odpowiedź
User
Gfto
Jak to bylo? Nosil wilk razy kilka, poniesli i wilka;)
odpowiedź