SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora zamyka Kinoplex.pl, zbyt mała oglądalność i przychody

W kwietniu zakończy działalność serwis Kinoplex.pl z filmami i serialami dostępnymi w trybie VoD. - Nie uzyskał zadowalającej nas skali - zarówno pod względem oglądalności, jak i od strony finansowej - uzasadnia Wirtualnemedia.pl Maciej Wicha, zastępca dyrektora segmentu internetowego w Agorze.

Article

Kinoplex.pl został uruchomiony w styczniu 2011 roku, zawiera filmy fabularne i dokumentalne (polskie i zagraniczne), bajki oraz seriale. Nowe produkcje były oferowane odpłatnie, a pozostałe za darmo.

Obecnie na stronie dostępne są tylko starsze filmy i bajki, wszystkie dostępne za darmo. W ostatnich miesiącach Agora rozstała się z kilkoma osobami pracującymi przy serwisie, natomiast Łukasz Skrzypek, który od listopada 2014 roku był w firmie dyrektorem ds. VoD, w lutym br. objął funkcję dyrektora ds. e-commerce.

- Kinoplex.pl zamkniemy do końca kwietnia br. Projekt ten nie uzyskał zadowalającej nas skali - zarówno pod względem oglądalności, jak i od strony finansowej - informuje Wirtualnemedia.pl Maciej Wicha, zastępca dyrektora segmentu internetowego w Agorze.

Według Megapanelu PBI/Gemius, w grudniu ub.r. Kinoplex.gazeta.pl zanotował 148,7 tys. realnych użytkowników, 695,4 tys. odsłon i 43:58 minuty średniego czasu korzystania, w grudniu 2014 roku - 219,2 tys. użytkowników, 1,7 mln odsłon i 80:37 minuty średniego czasu korzystania.

Agora zamierza skupić się w segmencie wideo na produkcji krótkich form, które można dystrybuować także poprzez social media, np. Facebook i YouTube. - Pod koniec ubiegłego roku wprowadziliśmy innowacyjny format WideoNews, a w marcu br. wystartował Haps, nowy format kulinarnego wideo. Ich popularność stale rośnie nie tylko w serwisach grupy Gazeta.pl, ale także poza nimi - dlatego pracujemy nad kolejnymi formatami - opisuje Maciej Wicha.

Według badania gemiusAudience w lutym br. strony Grupy Gazeta.pl odwiedziło 11,45 mln realnych użytkowników, czyli 52,14 proc. wszystkich polskich internautów.

Dołącz do dyskusji: Agora zamyka Kinoplex.pl, zbyt mała oglądalność i przychody

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istniało...
odpowiedź
User
tylko CDA
tak się robi pieniądze i skalę - 6 mln użytkowników bez pejsiastego portaliku na zapleczu
odpowiedź
User
j
Agora wprowadziła innowacyjny format WideoNews? Przestańcie robić z ludzi idiotów najlepiej bo ten format polega na cięciu cudzych materiałów z youtube, które najczęściej są tam od lat i składaniu w nikomu niepotrzebną całość opatrzoną kolorowymi napisami. Innowacyjni jesteście jak koło.
odpowiedź