SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Airbnb z rezerwacjami za 9,4 mld dolarów. 31 procent wzrostu w skali roku

W I kwartale 2019 roku platforma Airbnb osiągnęła globalne przychody z rezerwacji w wysokości 9,4 mld dolarów - wynika z nieoficjalnych informacji. Na koniec marca spółka dysponowała kapitałem gotówkowym w kwocie 3,5 mld dolarów, firma szykuje się do wejścia na giełdę w pierwszej połowie 2020 roku.

Strona główna serwisu Airbnb, fot. screenStrona główna serwisu Airbnb, fot. screen

Airbnb to działająca m.in. w Polsce platforma ułatwiająca krótkoterminowy wynajem mieszkań i domów za pośrednictwem internetu. Firma nie jest spółką publiczną, nie udostępnia więc regularnie danych o swoich wynikach biznesowych. Teraz jednak niektóre informacje na temat wyników Airbnb dostarczyła agencja Reuters opierając się na własnych źródłach w tej firmie.

Zgodnie z nimi w I kwartale br. Airbnb osiągnął globalne przychody z rezerwacji w swoim serwisie na poziomie 9,4 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 31 proc. W ciągu wspomnianego kwartału użytkownicy Airbnb dokonali zamówień na 91 mln nocy.

Według Reutersa Aibnb dysponuje obecnie gotówkowym kapitałem w wysokości 3,5 mld dol. zaś w całym 2018 r. spółka zanotowała 40-proc. wzrost przychodów w porównaniu z rokiem poprzednim. Jak podaje z kolei „The Wall Street Journal” Airbnb zamierza wejść na giełdę w pierwszej połowie 2020 r.

W przeszłości działalność Airbnb budziła wątpliwości zarówno ze strony instytucji regulacyjnych, jak i władz konkretnych krajów i miast. W 2018 r. Komisja Europejska zażądała od Airbnb zmian w polityce informacyjnej serwisu, która zdaniem unijnych urzędników wprowadzała użytkowników w błąd. W lipcu br. KE uznała, że Airbnb zastosował się do unijnych wymagań i będzie prezentował prawdziwe koszty wynajmu nieruchomości bez ukrytych kosztów.

Polityka prowadzona przez Airbnb budzi wątpliwości nie tylko ze strony Unii. W lutym br. władze Paryża w sądowym pozwie zażądały od serwisu 12,5 mln euro odszkodowania za publikowanie mylących ogłoszeń dotyczących oferowanych w tym mieście nieruchomości.

Dołącz do dyskusji: Airbnb z rezerwacjami za 9,4 mld dolarów. 31 procent wzrostu w skali roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl