SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Akta Fajbusiewicza” i „Stop przemocy wobec kobiet” nowościami CI Polsat. Premiera na początku 2020 roku

Na początku przyszłego roku Crime+Investigation Polsat pokaże dwa nowe autorskie programy „Akta Fajbusiewicza” i „Stop przemocy wobec kobiet” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Historie, które zobaczą widzowie w planowanych przez nas nowych seriach, są szokujące i zapadają w pamięć - komentuje nam Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.

„Akta Fajbusiewicza”; fot. A+E Networks„Akta Fajbusiewicza”; fot. A+E Networks

Kolejny cykl Michała Fajbusiewicza

Pierwszą nowością Crime+Investigation Polsat jest kolejny cykl Michała Fajbusiewicza, będącego ambasadorem stacji. Dziennikarz w ramach „Akt Fajbusiewicza” zajmie się nierozwiązanymi sprawami sprzed lat, które ciągle nie dają mu spokoju.

Premiera programu na antenie stacji zaplanowana została na początek 2020 roku. Z kolei już od 8 listopada br. w piątki o 22.30 Crime+Investigation Polsat będzie pokazywać drugi sezon programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Tym razem dziennikarz o zbrodniach porozmawia z takimi pisarzami kryminalnymi, jak: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kużmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska.

„Stop przemocy wobec kobiet”

Drugim nowym programem Crime+Investigation Polsat jest projekt o roboczym tytule „Stop przemocy wobec kobiet”. 4-odcinkowy program przedstawi widzom problem przemocy domowej, która wedle szacunków polskiej policji jest przyczyną 1/3 zabójstw. Jego premiera została zaplanowana na wiosnę przyszłego roku.

Cykl jest jednym z elementów organizowanej przez stację rocznej kampanii „Stop przemocy wobec kobiet”, której celem jest rzucenie światła na problem przemocy wobec kobiet i szerzenie informacji o tym, jak można sobie z nią radzić.

W jego ramach 25 listopada - w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet - na antenie Crime+Investigation Polsat ruszy specjalne pasmo programowe poświęcone historiom związanym z przemocą wobec kobiet i zbrodniom, do jakich doprowadziła. W serii programów dokumentalnych znajdą się odcinki na temat przemocy wobec kobiet z produkcji takich jak „Polskie prywatne zbrodnie”, „Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią”, „Płytki grób”, „Bezwzględni zabójcy”, „Ostatnie godziny przed śmiercią”, „Nocny patrol”, „Kobiety, które zabijają”, jak również filmy pełnometrażowe poświęcone tej tematyce w tym „Byłam w sekcie Mansona”, „Zaginiona żona” oraz „Zabił mnie mąż”.

Na początku 2020 roku CI Polsat pokaże również trzeci sezon serii „Polskie zabójczynie”, w której twórcy powracają do głośnych zbrodni, jakie dominowały w ogólnopolskich mediach.

Od 20 września stacja emituje drugi sezon serii „Opowiem ci o zbrodni”, który oglądać można w piątki o godz. 22.00. Łącznie w sezonie 2019/2020 widzowie Crime+Investigation Polsat zobaczą pięć nowych programów (w tym dwie nowości i trzy kontynuacje sprawdzonych projektów).

- Jestem niezwykle dumna, że obszar, za który bezpośrednio odpowiadam, tak intensywnie się rozwija i - co najważniejsze - znacząco przyczynia się do sukcesu Crime+Investigation w Polsce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks. - W obszarze lokalnych produkcji jesteśmy liderem w grupie kanałów o tematyce kryminalnej. Przy każdym projekcie pamiętamy, że za prezentowanymi przez nas sprawami stoją nie tylko mordercy, ale przede wszystkim ci, którzy ucierpieli najbardziej - najbliżsi ofiar. Z wielkim szacunkiem podchodzimy do każdej prezentowanej sprawy kryminalnej nie skupiając się na sensacji, a raczej na chęci poznania mrocznych zakamarków ludzkiego umysłu i zrozumienia motywów. Historie, które zobaczą widzowie w planowanych przez nas nowych seriach, są szokujące i zapadają w pamięć. Część z prezentowanych spraw nie znalazła jeszcze zakończenia w postaci skazania sprawcy - wierzymy jednak, że zawsze warto dążyć do poznania prawdy. Cieszymy się, że konsekwentnie realizowaną strategię doceniają  zarówno widzowie, a także nasi partnerzy biznesowi, którzy obdarzają C+I niesłabnącym zaufaniem już od 10 lat - komentuje nam.

1 marca 2020 roku Crime+Investigation Polsat będzie obchodzić 10. urodziny w Polsce.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w pierwszym półroczu 2019 r. udział CI Polsat wyniósł 0,12 proc.

Dołącz do dyskusji: „Akta Fajbusiewicza” i „Stop przemocy wobec kobiet” nowościami CI Polsat. Premiera na początku 2020 roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Chodzi ci o te akta z Gniezna? Fajny kawałek można o tym zrobić. Myśle że ktoś zrobi, tak mi intuicja podpowiada
odpowiedź
User
Klok
Pan Michał F. już dawno, podobnie jak Pani Ela J. powinni pójść na emeryturki, bo te ich odgrzewane kotlety nijak się mają do rzeczywistości
odpowiedź