SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Akta Fajbusiewicza” i „Stop przemocy wobec kobiet” nowościami CI Polsat. Premiera na początku 2020 roku

Na początku przyszłego roku Crime+Investigation Polsat pokaże dwa nowe autorskie programy „Akta Fajbusiewicza” i „Stop przemocy wobec kobiet” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Historie, które zobaczą widzowie w planowanych przez nas nowych seriach, są szokujące i zapadają w pamięć - komentuje nam Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.

„Akta Fajbusiewicza”; fot. A+E Networks Article

Kolejny cykl Michała Fajbusiewicza

Pierwszą nowością Crime+Investigation Polsat jest kolejny cykl Michała Fajbusiewicza, będącego ambasadorem stacji. Dziennikarz w ramach „Akt Fajbusiewicza” zajmie się nierozwiązanymi sprawami sprzed lat, które ciągle nie dają mu spokoju.

Premiera programu na antenie stacji zaplanowana została na początek 2020 roku. Z kolei już od 8 listopada br. w piątki o 22.30 Crime+Investigation Polsat będzie pokazywać drugi sezon programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Tym razem dziennikarz o zbrodniach porozmawia z takimi pisarzami kryminalnymi, jak: Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kużmińscy, Joanna Opiat-Bojarska oraz Katarzyna Puzyńska.

„Stop przemocy wobec kobiet”

Drugim nowym programem Crime+Investigation Polsat jest projekt o roboczym tytule „Stop przemocy wobec kobiet”. 4-odcinkowy program przedstawi widzom problem przemocy domowej, która wedle szacunków polskiej policji jest przyczyną 1/3 zabójstw. Jego premiera została zaplanowana na wiosnę przyszłego roku.

Cykl jest jednym z elementów organizowanej przez stację rocznej kampanii „Stop przemocy wobec kobiet”, której celem jest rzucenie światła na problem przemocy wobec kobiet i szerzenie informacji o tym, jak można sobie z nią radzić.

W jego ramach 25 listopada - w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet - na antenie Crime+Investigation Polsat ruszy specjalne pasmo programowe poświęcone historiom związanym z przemocą wobec kobiet i zbrodniom, do jakich doprowadziła. W serii programów dokumentalnych znajdą się odcinki na temat przemocy wobec kobiet z produkcji takich jak „Polskie prywatne zbrodnie”, „Zbrodnie, które wstrząsnęły Anglią”, „Płytki grób”, „Bezwzględni zabójcy”, „Ostatnie godziny przed śmiercią”, „Nocny patrol”, „Kobiety, które zabijają”, jak również filmy pełnometrażowe poświęcone tej tematyce w tym „Byłam w sekcie Mansona”, „Zaginiona żona” oraz „Zabił mnie mąż”.

Na początku 2020 roku CI Polsat pokaże również trzeci sezon serii „Polskie zabójczynie”, w której twórcy powracają do głośnych zbrodni, jakie dominowały w ogólnopolskich mediach.

Od 20 września stacja emituje drugi sezon serii „Opowiem ci o zbrodni”, który oglądać można w piątki o godz. 22.00. Łącznie w sezonie 2019/2020 widzowie Crime+Investigation Polsat zobaczą pięć nowych programów (w tym dwie nowości i trzy kontynuacje sprawdzonych projektów).

- Jestem niezwykle dumna, że obszar, za który bezpośrednio odpowiadam, tak intensywnie się rozwija i - co najważniejsze - znacząco przyczynia się do sukcesu Crime+Investigation w Polsce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks. - W obszarze lokalnych produkcji jesteśmy liderem w grupie kanałów o tematyce kryminalnej. Przy każdym projekcie pamiętamy, że za prezentowanymi przez nas sprawami stoją nie tylko mordercy, ale przede wszystkim ci, którzy ucierpieli najbardziej - najbliżsi ofiar. Z wielkim szacunkiem podchodzimy do każdej prezentowanej sprawy kryminalnej nie skupiając się na sensacji, a raczej na chęci poznania mrocznych zakamarków ludzkiego umysłu i zrozumienia motywów. Historie, które zobaczą widzowie w planowanych przez nas nowych seriach, są szokujące i zapadają w pamięć. Część z prezentowanych spraw nie znalazła jeszcze zakończenia w postaci skazania sprawcy - wierzymy jednak, że zawsze warto dążyć do poznania prawdy. Cieszymy się, że konsekwentnie realizowaną strategię doceniają  zarówno widzowie, a także nasi partnerzy biznesowi, którzy obdarzają C+I niesłabnącym zaufaniem już od 10 lat - komentuje nam.

1 marca 2020 roku Crime+Investigation Polsat będzie obchodzić 10. urodziny w Polsce.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w pierwszym półroczu 2019 r. udział CI Polsat wyniósł 0,12 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Akta Fajbusiewicza” i „Stop przemocy wobec kobiet” nowościami CI Polsat. Premiera na początku 2020 roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Chodzi ci o te akta z Gniezna? Fajny kawałek można o tym zrobić. Myśle że ktoś zrobi, tak mi intuicja podpowiada
1 3
odpowiedź
User
Klok
Pan Michał F. już dawno, podobnie jak Pani Ela J. powinni pójść na emeryturki, bo te ich odgrzewane kotlety nijak się mają do rzeczywistości
2 4
odpowiedź