SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alcatel dla sieci Gigabit Ethernet

Przełącznik klasy korporacyjnej Alcatela dla sieci Gigabit Ethernet o rozbudowanej funkcjonalności i przystępnej cenie

Na rynek trafia nowy przełącznik Alcatel OmniStack 6300 przeznaczony do pracy w korporacyjnych sieciach Gigabit Ethernet. Urządzenie charakteryzuje się rozbudowanymi możliwościami w dziedzinie dostępności, bezpieczeństwa i łatwości zarządzania, które były zarezerwowane do tej pory dla znacznie droższych przełączników klasy wyższej.

Przełącznik jest przede wszystkim przeznaczony do obsługi korporacyjnych grup roboczych i węzłów dystrybucji okablowania, jako wyposażenie sieci brzegowych i oddziałów firm, spełnia również wymagania związane z agregacją w warstwie 2 i obsługą klastrów serwerów w centrach przetwarzania danych. Dedykowany jest także do pracy w środowisku o podwyższonych wymaganiach dotyczących jakości obsługi (QoS) oraz aplikacji "mission critical". Bez problemu radzi sobie z obsługą transmisji dużych plików graficznych i wideo, aplikacji typu CRM/ERP, systemów archiwizacji danych i tworzenia kopii zapasowych oraz wprowadzanych na rynek systemów ujednoliconej komunikacji.

Alcatel OmniStack 6300 zapewnia dużo większe bezpieczeństwo niż inne przełączniki z podobnej półki cenowej, oferując wiele funkcji zabezpieczeń, których nie mają przełączniki dwukrotnie droższe. Urządzenie obsługuje technologię CrystalSec firmy Alcatel. Zastosowano w nim m.in. następujące zabezpieczenia:

· lista kontroli dostępu (Access Control List) - eliminacja niepożądanego ruchu sieciowego, takiego jak ataki typu DOS (Denial Of Service), które mogą spowodować przestój sieci i zakłócać działanie firmy;

· uwierzytelnianie na podstawie portu źródłowego (Port Based Authentication) - żądanie od użytkowników podania hasła przed udzieleniem im dostępu do sieci;

· prywatna wirtualna sieć LAN - odizolowanie ruchu danych w celu zapobieżenia nasłuchowi;

· mechanizm MAC address lockdown - udzielanie dostępu do sieci tylko urządzeniom autoryzowanym i ochrona przed dostępem do sieci WLAN w złych zamiarach.

OmniStack 6300 dla prawidłowej obsługi aplikacji o znaczeniu krytycznym, oferuje 8 kolejek sprzętowych na port oraz możliwości działania w warstwie 2, 3 i 4 w celu osiągnięcia wyższej i bardziej elastycznej jakości usług (Quality of Service). Podwyższoną niezawodność nieprzerwanej pracy sieci zapewniają takie funkcje, jak dynamiczna agregacja łączy, obsługa algorytmów Fast Spanning Tree i Multiple Spanning Tree oraz możliwość konfiguracji 1:1. Ponadto, wyposażenie przełącznika w zgodny ze standardami branżowymi interfejs do zarządzania, pozwala znacznie zmniejszyć nakłady czasowe i finansowe na naukę nowej aplikacji.

"Alcatel jest przekonany, że infrastruktura sieciowa ma kluczowe znaczenie dla aplikacji biznesowych nowej generacji i optymalizuje swoje rozwiązania pod kątem obsługi tych aplikacji" - powiedział Eric Penisson, wiceprezes ds. marketingu produktów w dziale infrastruktury sieciowej (Network Infrastructure activities) firmy Alcatel. "Połączenie zaawansowanych technicznie funkcji z atrakcyjną ceną umożliwia przedsiębiorstwom ochronę dotychczasowych inwestycji oraz bezproblemowe przejście na przyszłościową technologię Gigabit Ethernet".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel dla sieci Gigabit Ethernet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl