SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alcatel wdraża pierwszą w Polsce sieć WiMAX dla Netii

Netia rozpoczęła eksploatację szerokopasmowej sieci dostępowej.

Alcatel poinformował, że największy polski alternatywny operator telefonii stacjonarnej, Netia SA, rozpoczął pierwszą fazę eksploatacji bezprzewodowej szerokopasmowej sieci dostępowej, opartej na kompleksowym rozwiązaniu WiMAX dostarczonym przez Alcatel.

Zgodnie z umową, Alcatel dostarczył, zainstalował i zintegrował kompleksowe rozwiązanie WiMAX obejmujące 20 miast w całej Polsce. Dzięki temu Netia może oferować swoim klientom szerokopasmowy dostęp do Internetu z przepływnością sięgającą 2 Mb/s. Sieć pracuje w paśmie częstotliwości 3,6–3,8 GHz i umożliwia świadczenie usług wymagających intensywnego przesyłania danych, takich jak np. strumieniowa transmisja wideo o wysokiej jakości.

„Jednym z naszych celów jest uzyskanie możliwości szybkiego rozszerzenia zasięgu na cały kraj oraz ekonomicznego świadczenia usług dostępu szerokopasmowego na dużym obszarze geograficznym” — powiedział Piotr Czapski, dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w firmie Netia. „Sieć ta umożliwi użytkownikom korzystanie z wysokiej jakości usług szerokopasmowych, w tym również na nowych obszarach Polski, znajdujących się poza zasięgiem naszej dotychczasowej sieci stacjonarnej. Korzystamy tu z pozycji Alcatela jako globalnego lidera w dziedzinie szerokopasmowych sieci stacjonarnych oraz z jego wielkiego doświadczenia w dziedzinie aplikacji i usług szerokopasmowych”.

Netia Globe SA i Netia Świat SA, spółki zależne Netii, wygrały w przetargu na rezerwacje częstotliwości z zakresu 3,6-3,8 GHz. Netia zamierza wykorzystać powyższe częstotliwości do świadczenia usług transmisji danych i głosu w sieciach bezprzewodowych w oparciu o technologię WiMAX.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel wdraża pierwszą w Polsce sieć WiMAX dla Netii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl