SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł fotoreporter Aleksander Piekarski

Nie żyje Aleksander Piekarski - fotoreporter przez ponad cztery dekady związany z dziennikiem „Echo Dnia” (Polska Press). Miał 67 lat.

Aleksander Piekarski, fot. archiwum prywatneAleksander Piekarski, fot. archiwum prywatne

„Echo Dnia” podało, że Aleksander Piekarski zmarł w piątek. - Alek był jedną z tych osób, których nie da się zastąpić. W pracę angażował się na całego, często nawet w środku nocy zrywał się, aby relacjonować ważne wydarzenia. Pomocny, pełen życia i z ogromnym poczuciem humoru. Takiego go zapamiętamy - podkreślił redaktor naczelny dziennika Stanisław Wróbel.

Aleksander Piekarski pracę w „Echu Dnia” zaczął, mając 19 lat. W 2021 roku przeszedł na emeryturę.

- Alka poznałem ponad 40 lat temu jak przychodził do swojej mamy, która w redakcji pracowała w hali maszyn,w tym czasie teksty do druku pisały maszynistki
Kiedy w 1981roku odszedłem z Echa Dnia  Alek zastąpił mnie na stanowisku fototeportera prasowego i pracował ponad 40 lat - napisał na Facebooku Jerzy Burczyn.

- Często spotykaliśmy się przy okazji różnych wydarzeń w mieście jak i na dziennikarskich spotkaniach organizowanych głównie przez naszą Krysię. Miałem nadzieję, że  znów się spotkamy za 2 tygodnie. Alku coś  ty zrobił,tak nie powinno być. Żegnaj drogi Kolego, rób teraz reporterskie fotki w Niebiańskiej przestrzeni i portrety dobrych Aniołów - dodał.