SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alior Bank liczy na osiągnięcie miesięcznego break-even na poziomie operacyjnym w 2010 r.

Alior Bank spodziewa się, że w przyszłym roku osiągnie miesięczny break-even na poziomie operacyjnym. Bank podtrzymał też plany zdobycia docelowo 2%-4% udziału w rynku w zależności od segmentu działalności wobec 0,7% udziałów obecnie i uzyskanie rentowności już w 2012 roku, poinformował bank w komunikacie.

Alior Bank liczy na osiągnięcie miesięcznego break-even na poziomie operacyjnym w 2010 r.

"Zarząd Alior Banku przewiduje, że w 2010 roku zostanie osiągnięty pozytywny miesięczny dochód na poziomie operacyjnym, tzw. break-even operacyjny. Kontynuowany będzie rozwój sieci oddziałów własnych i agencyjnych oraz rozwój oferty produktowej, m.in. poszerzenie jej o factoring"- podał bank.

"Alior Bank zrealizował cele biznesowe i uplasował się wśród banków średniej wielkości, uzyskując 0,7 % udziału w rynku"- podano także. Celem ma 2012 rok nadal jest zdobycie udziałów w rynku na poziomie 2-4% w zależności od segmentu działalności.

Bank chce także zwiększyć liczbę klientów do ponad 1 mln w 2012 r. wobec 545 tys. obecnie ( 30 tys. to klienci biznesowi). Będą oni obsługiwani w 200 oddziałach i 400 placówkach agencyjnych banku.

Obecnie sieć Alior Banku tworzą 142 oddziały i 8 centrów biznesowych

Alior Bank przejął portfel kart kredytowych i pożyczek gotówkowych od Banku HSBC i realizuje umowę z firmą IKEA w zakresie sprzedaży kredytów ratalnych. Bank zaoferował też kredyty hipoteczne oraz samochodowe i rozpoczął współpracę z pierwszymi agencjami oraz pośrednikami.

Bank podał, że solidna baza kapitałowa oraz najwyższy na rynku współczynnik wypłacalności (57%) zapewniają spółce znakomitą pozycję wyjściową do dalszej ekspansji na polskim rynku. W 2012 r. bank ma osiągnąć rentowność.

"Dynamiczny rozwój banku w bieżącym roku przyczyni się do wcześniejszej realizacji niektórych założeń budżetowych w kolejnych latach"- poinformował bank.

Portfel depozytów Alior Banku przekroczył 3,9 mld zł, a wolumen kredytów 2,6 mld zł.

Głównym akcjonariuszem banku jest włoska grupa Carlo Tassara International.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alior Bank liczy na osiągnięcie miesięcznego break-even na poziomie operacyjnym w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl