SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro Biznes startuje w lutym 2021 roku. Zakupy firmowe mają być łatwiejsze

Allegro zapowiedziało, że na początku lutego 2021 roku wprowadzi u siebie platformę Allegro Biznes. Nowe rozwiązanie ma usprawniać zakupy firmowe. Według zapowiedzi sprzedający będą mogli wykorzystać potencjał kolejnego segmentu rynku handlu elektronicznego. Platforma będzie łączyć szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny, przyjazne metody płatności oraz wygodę dostaw z funkcjami i narzędziami pozwalającymi obniżyć koszty.

Article

Allegro to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w polskim internecie. Według badania Mediapanel w listopadzie 2020 r. jej przeglądarkowa wersja zanotowała 19,62 mln użytkowników, a aplikacja mobilna - 6,68 mln.

W ostatnim okresie Allegro wprowadziło kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu serwisu. W grudniu zapowiedziano wprowadzenie od stycznia 2021 r. wyższych prowizji w wybranych kategoriach, uruchomiono nowy dział Telemedycyna, platforma chce także wprowadzić własny system automatów paczkowych.

Allegro Biznes dla firm

Teraz Allegro zapowiedziało wprowadzenie do oferty na początku lutego 2021 r. nowej platformy o nazwie Allegro Biznes, która ma ułatwiać zakupy i sprzedaż pomiędzy firmami.

Zgodnie z planem Allegro Biznes połączy szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami usprawniającymi zakupy firmowe. Allegro Biznes zbudowane zostało na bazie znanej Polakom platformy konsumenckiej, zachowując wszystkie dotychczasowe funkcjonalności i dodając konkretne narzędzia przydatne zarówno dla tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają.

Czytaj także: Serwisy e-commerce zyskały 16 proc. użytkowników. Mediaexpert.pl, Aliexpress i Empik.com najbardziej w górę

- Każdego miesiąca co czwarta firma w Polsce robi zakupy na Allegro. Dzięki Allegro Biznes ich „podróż konsumencka” będzie teraz jeszcze lepsza - zapewnia Dagmara Brzezińska-Marcu, commercial category management director w Allegro. - Możliwość samodzielnego i szybkiego wyboru produktów w połączeniu z bardzo bogatą ofertą w konkurencyjnych cenach oraz wygodnymi dostawami - elementy tak ważne w naszych codziennych, prywatnych zakupach - nie były do tej pory dostępne w przypadku zakupów firmowych. Ponieważ jednak klienci, poza życiem zawodowym, przyzwyczaili się do określonego standardu zakupów online, ta luka doprowadziła do szybkiego rozwoju funkcji i usług, takich jak Allegro Biznes, skierowanych do klientów B2B.

Allegro planuje, że rozwój platformy w najbliższej przyszłości będzie koncentrował się między innymi na oferowaniu konkurencyjnych cen i przyjaznych dla biznesu opcji płatności, ponieważ są to główne czynniki decyzyjne w procesie wyboru dostawcy.

Oferta Allegro Biznes dostępna będzie tylko dla posiadaczy konta Firma. Dlatego w momencie uruchomienia serwisu firmy sprzedające i kupujące na Allegro automatycznie otrzymają do niej dostęp. Jednocześnie sprzedający, których oferty pojawią się na obu wersjach Allegro, otrzymają możliwość eksploracji dodatkowego rynku, na którym wydatki są średnio 10-krotnie większe niż w przypadku zakupów konsumenckich.

Czytaj także: Jak e-commerce zmienił się w 2020 roku, co może wydarzyć się w 2021 roku

Allegro Biznes ma odpowiadać na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców (np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania, sprzęt IT itp.). Oferta będzie również dostosowana do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

W trzecim kwartale 2020 r. Allegro, właściciel m.in. platform Allegro.pl i Ceneo.pl, osiągnęło wzrost przychodów netto o 49,7 proc. do 928,7 mln zł i skorygowanego zysku EBITDA o 26,7 proc. do 408,5 mln zł. Na platformie było 12,6 mln aktywnych kupujących. Koszty debiutu giełdowego i refinansowania zadłużenie spowodowały, że firma miała 131,7 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Allegro Biznes startuje w lutym 2021 roku. Zakupy firmowe mają być łatwiejsze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl