SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro z nową usługą logistyczną, przechowa i wyśle produkty za sprzedawców

Platforma Allegro zaczyna pilotaż kompleksowej usługi logistycznej One Fulfillment by Allegro skierowanej do sprzedawców. Będzie ją realizować z wykorzystaniem centrum logistycznego uruchomionego w lipcu br.

Article

One Fulfillment by Allegro obejmuje przechowywanie, pakowanie i dostawę towarów, a także obsługę klienta podczas całego procesu dostawy. Allegro zapewnia, że w ramach nowej usługi sprzedawcy będą mogli oferować kupującym szeroki wybór metod dostawy, m.in. dostawę przesyłki tego samego dnia lub następnego dnia po zakupie.

- Dzięki usłudze One Fulfillment planujemy jeszcze bardziej skrócić czasy dostaw, obniżyć koszty i poprawić przewidywalność dla klientów. Klienci docelowo będą mogli także dokonać zakupu od wielu sprzedawców z jednego centrum magazynowego, a zamówienie zostanie wysłane jedną paczką, co jest zarówno bardziej ekonomiczne jak i ekologiczne - opisuje Grzegorz Czapski, business development officer w Allegro.

- Tym samym sprzedawcy będą mogli podnieść atrakcyjność swoich ofert i istotnie zwiększyć sprzedaż. Nowa usługa pozwoli im przeznaczyć czas i zasoby - poświęcane dotychczas na logistykę - na to, co najważniejsze, czyli pozyskiwanie atrakcyjnych produktów, ich dobrą prezentację na platformie i profesjonalną obsługę klienta. Sprzedawcy utrzymają wysoką jakość dostaw nawet podczas szczytów sprzedażowych i nie będą musieli sami inwestować w profesjonalne magazyny oraz ich wyposażenie - zapewnia.

Allegro właśnie zaczyna pilotaż nowej usługi, do którego zostało zaproszonych kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż na platformie. Szersze grono sprzedawców będzie miało szansę przystąpić do usługi w pierwszym kwartale 2021 roku.

Allegro uruchomiło centrum logistyczne pod Warszawą

Przy realizacji nowej usługi Allegro będzie korzystać ze swojego centrum logistycznego w kompleksie A2 Warsaw Park. O jego uruchomieniu firma informowała na początku lipca.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Allegro wynajmuje obecnie w A2 Warsaw Park 36,5 tys. metrów kwadratowych (z czego prawie 2,8 tys. to biura i przestrzeń wypoczynku dla pracowników), a docelowo chce mieć łącznie 65,3 tys. metrów kwadratowych. Firma do końca przyszłego roku planuje zatrudnić w centrum 1,2 tys. osób.

 

Na początku września Allegro podwyższyło opłaty dla sprzedawców za wiele opcji dostaw w ramach usługi subskrypcyjnej Allegro Smart!

W czerwcu firma postawiła swoje pierwsze automaty paczkowe zasilane zieloną energią, z czego trzy w Warszawie i jeden w Poznaniu. Zapowiedziała, że pierwsze przesyłki z nowych urządzeń klienci będą mogli odebrać jesienią br.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w sierpniu br. serwis Allegro.pl zanotował 17,74 mln użytkowników i 61,3 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna - 8,98 mln użytkowników i 31 proc. zasięgu.

W drugim kwartale br. przychody grupy Allegro zwiększyły się rok do roku o 28,4 proc. do 1,308 mld zł, a zysk netto - ze 185 do 295,9 mln zł. Zmalały natomiast wpływy firmy z porówanywarki Ceneo oraz wydatki marketingowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro z nową usługą logistyczną, przechowa i wyśle produkty za sprzedawców

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sztykwart
A potem się okaże, że Allegro może kupić gdzieś towar, zapakować, sprzedać i wysłać.
I sprzedawcy już nie będą potrzebni.

Tylko frajer się na taką usługę złapie.
odpowiedź
User
...
Amazon juz dawno to robi i polzcy sprzedawcy narzekają na warunki.
odpowiedź
User
pip
A potem się okaże, że Allegro może kupić gdzieś towar, zapakować, sprzedać i wysłać.
I sprzedawcy już nie będą potrzebni.

Tylko frajer się na taką usługę złapie.

Wciąż się zastanawiam do czego Allegro wciąż potrzebni są ci sprzedawcy?
odpowiedź