SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro znosi opłaty za wystawienie i zdjęcia, a podwyższa prowizje w kategoriach Komputery i Bilety

Serwis Allegro.pl rezygnuje z opłat za wystawienie ofert i dodanie do nich zdjęć w kategoriach Komputery i Bilety. Jednocześnie w obu podwyższa prowizję od sprzedaży: w Komputerach będzie teraz wynosić od 1,5 do 9 proc., a w Biletach - 5 proc.

Article

W kategorii Bilety nowe zasady będą obowiązywały od 11 października. Sprzedający nie będą już płacili za wystawienie ofert i dodawanie do nich fotografii, natomiast prowizja od sprzedaży będzie wynosiła 5 proc.

Do tej pory taką wartość prowizja miała tylko przy sprzedaży ofert w cenie do 100 zł, natomiast przy wyższych kwotach sprzedaży wynosiła 3, 1,5 lub 0,5 proc. plus konkretne kwoty.

Z kolei w kategorii Komputery nowe stawki zostaną wprowadzone 16 października. W zależności od typu oferty, prowizja przy sprzedaży będzie wynosiła od 1,5 do 9 proc.

Dotychczas wysokość prowizji w kategorii Komputery była uzależniona od ceny sprzedaży. Przy transakcjach o kwocie do 100 zł wynosiła 5 proc., a przy droższych - 1,9, 0,5 lub 0,2 proc. plus konkretna kwota.

W obu kategoriach nowe stawki będą obowiązywać zarówno sprzedawców indywidualnych, jak też sklepy.

We wrześniu Allegro podobne zmiany wprowadziło w cennikach działów Motoryzacja, Zdrowie i Uroda.

Przedstawiciele serwisu uzasadniali, że znosząc opłaty za wystawienie ofert i dodanie fotografii likwidują ryzyko dla sprzedawców związane z publikowaniem ofert. - Dopiero w momencie jeśli dojdzie do sprzedaży, chcemy aby sprzedawca podzielił się z nami zyskiem - to właśnie prowizja od sprzedaży. Porównując skalę i efektywność Allegro z innymi możliwościami sprzedaży w sieci, jestem przekonany, że pomimo zmian w cenniku, sprzedaż u nas się opłaca a całościowe koszty z nią związane są niższe niż w innych kanałach - powiedział nam Paweł Klimiuk, rzecznik Grupy Allegro.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Allegro.pl zanotowało 15,37 mln realnych użytkowników i 1,33 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Allegro znosi opłaty za wystawienie i zdjęcia, a podwyższa prowizje w kategoriach Komputery i Bilety

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Ale zdzierstwo. W branży komputerowej marża często jest na takim poziomie jak te "prowizje". Ten extra podatek stawia pod wielkim znakiem zapytania opłacalność handlu przez allegro.
odpowiedź
User
potencjalny sprzedawca
Miałem zamiar sprzedać na Allegro nieużywany router ADSL i kilka drobnych przedmiotów (akcesoria komputerowe), ale jeśli podniosą prowizję, to skorzystam z jakiegoś serwisu ogłoszeniowego. Nie pozwolę się ograbić dusigroszom z Allegro.
odpowiedź
User
jak
Czeakam na Amazona w Polsce i ostateczne zaoranie tych złodziei.
odpowiedź